LV RU EN


 ES informācijas pakalpojumu centrs
 Jaunumi
 BSA vācu valodas un kultūras centrs
 Jaunumi
 Angļu valodas centrs
 Jaunumi
 ERASMUS
 ERASMUS stories
 Svešvalodu apguves un
 ECL sertifikācijas centrs
 Mācību daļa
 Studiju maksa
 Kredīti
 Studentu zinātniski
 pētnieciskais darbs
  ES centra jaunumi
 
 
Piektdien, 27 aprīlī, plkst. 10.00 BSA ES informācijas pakalpojumu centrā ( Rīgā, Lomonosova iela 1/4, 207.aud.) BSA “Eiropas studiju” programma organizē starptautisku konferenci “Ekonomiskā, politiskā un sociālā krīze ES. Izaicinājumi un iespējas”.
Konferences valoda- angļu valoda.
Visi interesanti ir laipni aicināti!

Labklājības ministre Ilze Viņķele ielūdz uz konferenci konferenci „SABIEDRĪBAS NOVECOŠANA – IZAICINĀJUMI UN IESPĒJAS”, kas notiks 2012. gada 23. martā plkst. 10:00 Rīgas Stradiņa universitātē, Dzirciema ielā 16.
Konferences mērķis ir rosināt diskusiju likumdevēju, politikas veidotāju, darba devēju un darba ņēmēju vidū, kā arī sabiedrībā kopumā par senioriem kā aktīviem, pilnvērtīgiem, pieredzes un zināšanu bagātiem sabiedrības locekļiem.

BSA ES informācijas pakalpojumu centrs un BSA Vācu informācijas centrs organizēja informatīvu semināru par Vācijas sadarbības partneru piedāvātajām iespējām un jauniem izaicinājumiem.
Seminārā piedalījās Baltijas-Vācijas Augstskolu biroja vadītāja Ieva Pranka, Mēklenburgas-Priekšpomerānijas Augstskolu kontaktbiroja vadītāja Diāna Vaivode, DAAD informācijas centra pārstāve Ieva Dzelme.Otrdien, 28. februārī, plkst. 14.00 BSA ES informācijas pakalpojumu centrā ( Rīgā, Lomonosova iela 1/4, 207.aud.) notiks INFORMATĪVAIS SEMINĀRS PAR VĀCIJAS SADARBĪBAS PARTNERU PIEDĀVĀTAJĀM IESPĒJĀM.
Piedalīsies Baltijas-Vācijas Augstskolu biroja vadītāja Ieva Pranka, DAAD Informācijas centra Rīgā pārstāve Ieva Dzelme un Mēklenburgas-Priekšpomerānijas Augstskolu kontaktbiroja vadītāja Diāna Vaivode.
Esiet gaidīti seminārā!
Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras ZIŅU LAPA Nr. 2012/2.

Eiropas Parlamenta Informācijas birojs aicina uz diskusiju “Eiropas Savienības atbalsts Latvijas ekonomikas atjaunošanai: iespējas un risinājumi 2012.gadā”.
Diskusijas laikā meklēsim atbildes uz jautājumiem:
• Kādi ir galvenie šķēršļi, kas kavē lauku un reģionu attīstību Latvijā? Eiropas Savienības struktūrfondu loma šajos procesos.
• Kāds ir inovāciju ieguldījums Latvijas attīstībā un kādam tam būtu jābūt?
• Kādas ir sociālās uzņēmējdarbības iespējas Latvijas ekonomiskās atjaunošanas veicināšanā?
Diskusiju tiešraidē piektdien, 10.februārī, plkst.14.00 varēs vērot Baltijas Starptautiskās akadēmijā ES informācijas pakalpojumu centrā Lomonosova ielā ¼, Rīgā, 207.kabinetā.Latvijas Politologu biedrība izsludina pieteikšanos uz studentu pētniecisko darbu konkursu!
2015. gada 1. janvārī Latvija pirmo reizi uzņemsies Eiropas Savienības prezidējošās valsts pienākumu pildīšanu. Jau pašreiz ir sācies intensīvs prezidentūras saturiskais un organizatoriskais darbs, kura neatņemama sastāvdaļa ir diskusijas par iespējamajām Latvijas prioritātēm prezidentūras
periodā. Latvijas Politologu biedrība sadarbībā ar Latvijas Ārlietu ministriju aicina Latvijas augstskolu studentus piedalīties pētniecisko darbu konkursā „Latvijas prezidentūras Eiropas Savienībā prioritātes”, lai sniegtu pienesumu Latvijas prezidentūras ES dienas kārtības veidošanā. Desmit labākie darbi tiks publicēti elektroniskā žurnāla „Latvijas intereses Eiropas Savienībā” speciālizlaidumā 2012. gada vasarā. Pirmo trīs vietu ieguvēji saņems naudas balvas. Visi konkursa dalībnieki tiks aicināti uz žurnāla speciālizlaiduma atvēršanas svētkiem un uzvarētāju apbalvošanu Latvijas Ārlietu ministrijā.Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras ZIŅU LAPA Nr. 2012/1.
Biedrība Sociālās Alternatīvas Institūts aicina jauniešus vecumā no 18 līdz 27 gadiem (1 dalībnieks var būt vecumā līdz 35 gadiem) piedalīties programmas Jaunatne darbībā jauniešu projektā ‘Creative Solutions Against Poverty and Exclusion’.
Norises laiks: Februāris
Norises vieta: Turcija
Projekta dalības valoda: angļu valoda
Organizatori apmaksā:
100 % uzturēšanās (dzīvošana, ēdināšana) izmaksas Turcijā
70 % no ceļa izdevumiem
Dalībnieks apmaksā:
30 % no ceļa izdevumiem
Ceļojuma apdrošināšanu
Biedru naudu organizācijai: 10 LVL
Lai pieteiktos: līdz 26.janvāra plkst. 15:00 sūti savu motivāciju (latviešu valodā) un aizpildītu pielikumā esošo formu angļu valodā: ieva_sai@inbox.lv
Ja rodas jautājumi, lūdzu, zvani: 29863143 vai raksti ieva_sai@inbox.lv
Ieva Pranka
Sociālās Alternatīvas institūts


Konkurss “Video Challenge 2012”
Eiropas Ekonomikas un sociālo lietu komiteja līdz 2012.gada 15.februārim aicina visus interesentus piedalīties konkursā “Video izaicinājums 2012” (“Video Challenge 2012”) www.eesc.europa.eu/video-challenge.
Uzvarētāji tiks noteikti sabiedriskajā balsojumā — 1.vietas ieguvējs saņems 5000 eiro, 2. un 3.vieta — attiecīgi 3000 un 2000 eiro, kā piedalīsies svinīgajā apbalvošanas ceremonijā Briselē.
Tā kā 2012.gads pasludināts par "Eiropas gadu aktīvai novecošanai un paaudžu solidaritātei", tad pieteicēji tiek aicināti iesaistīt savā komandā arī vecāka gadagājuma cilvēkus.
Avots: Eiropas Kustība Latvijā http://www.eiropaskustiba.lv

Ātrā evolūcija turpinās – ēno Eiropas parlamentā!
Biznesa izglītības biedrība Junior Achievement – Latvija (JAL) atklāj pieteikšanos Starptautiskajai Ēnu dienai, kas notiks šī gada februārī.
Šogad iespēju ēnot Briselē piedāvā vairāki Eiroparlamenta deputāti. Skolēniem tā ir iespēja pavadīt dienu Briselē un klātienē vērot Eiroparlamenta darbību.
Lai pieteiktos, skolēniem būs jāaizpilda CV un Motivācijas vēstule angļu valodā un līdz 31. janvārim jāiesniedz http://www.enudiena.lv/upload/?id=15
Piesakoties, adresējiet motivācijas vēstuli un CV vienam no šiem deputātam, kuru vēlaties ēnot!


Līdz 23. janvārim Latvijas jaunieši var pieteikt projektus Eiropas jaunatnes Kārļa Lielā balvas konkursam.
Konkursu organizē Eiropas Parlaments un Āhenes pilsētas Kārļa Lielā Starptautiskās balvas fonds.
Balvai pieteikumus var iesniegt jaunieši vecumā no 16 līdz 30 gadiem, kas iesaistījušies projektos, kuri ir labi paraugi tam, ka dažādu valstu cilvēki Eiropā var dzīvot kā vienota sabiedrība, balstoties uz savstarpēju sapratni un cieņu.
Projektiem jādemonstrē praktiski piemēri par eiropiešiem kā vienas kopienas locekļiem.
Balvai var pieteikt dažādus projektus, piemēram, jauniešu apmaiņas programmas, Eiropas mēroga mākslas un interneta projektus.
Nacionālajos atlases posmos uzvarējušo projektu pārstāvji no 27 dalībvalstīm tiks uzaicināti piedalīties Kārļa Lielā balvas pasniegšanas ceremonijā Āhenē, Vācijā.
Vairāk par Kārļa Lielā balvu - http://www.charlemagneyouthprize.eu/view/lv/index.html Pieteikuma formas pieejamas Eiropas Kārļa Lielā jaunatnes balvas mājas lapā - http://www.charlemagneyouthprize.eu/view/lv/index.html

19. janvārī, plkst. 12:00 Baltijas Starptautiskās akadēmijas 1.stāva foajē ( Lomonosova ielā 4, Rīgā ) notiks izstādes "Vesels dažādībā" atklāšana.
Fotoizstāde "Vesels dažādībā" ir noslēgums biedrības Sociālās Alternatīvas institūts īstenotajam un Eiropas Komisijas programmas "Jaunatne darbībā" finansētajam projektam "Veselīgs dzīvesveids teorijā un praksē".
Tā ietvaros veselīgi dzīvot mācījās 20 jaunieši no Latvijas, Kipras, Itālijas un Turcijas.
Viens no projekta mērķiem ir veicināt ne tikai etnisko, bet arī sociālo iecietību, tāpēc par dalībniekiem bija aicināti arī jaunieši ar ierobežotām iespējām.
Projekta laikā jauniešiem cita starpā tika dots uzdevums veidot kopīgu fotogrāfiju sēriju, iemūžinot projekta aktivitātes un viņuprāt nozīmīgākos mirkļus, kuros atspoguļojās projekta būtība.
Nu fotogrāfijas ir apkopotas un izvēlētas 50, kuras ataino galvenos projekta mirkļus un atklāj projektā piedalījušos tautu dažādību.
Attēli izdrukāti lielformātā un fotogrāfijās var redzēt, kā dažādu tautu pārstāvji gatavo nacionālos ēdienus, kā kurina ugunskuru Latvijas saulgriežos un ka šajos svētkos pie ugunskura var dejot ne tikai tradicionālās latviešu tautas dejas.
Izstādes atklāšanas viesi varēs uzzināt vairāk par īstenoto projektu un tā rezultātiem, kā arī programmu "Jaunatne darbībā".
Fotoizstāde decembrī bija apskatāma Itālijā un Turcijā, bet drīzumā tā būs apskatāma arī Kiprā.
Izstāde atvērta: no 19. janvāra līdz 1.februārim
Papildinformācija:
Ieva Pranka: ieva_sai@inbox.lvGLEN Latvija izsludinājusi 2012.gada stipendiju projektu konkursu.
Latvijā 2012.gadā tiek piedāvātas trīs stipendijas dalībai GLEN Globālās Izglītības apmācības programmā, kas ietver praksi projektā Gruzijā, Kenijā vai Kamerūnā. Iespējams pieteikties līdz 2012.gada 27.janvārim.
Biedrība GLEN Latvija ir nevalstiska organizācija, kas darbojas ar mērķi veicināt sabiedrības izpratni par attīstības jautājumiem Latvijā un pasaulē.
Sīkāku informāciju meklē http://www.glen.lv/?l=4490

Lai turpinātu skaisto tradīciju un veidotu to par ikgadēju notikumu Baltijas Starptautiskā akadēmijā 2012.gadā no 23.janvāra līdz 28.janvārim aicinām piedalīties "Draudzīgā aicinājuma" dienās.
Dāvinot grāmatas, atcerēsimies savas skolas un publiskās bibliotēkas!

07.12.2011Sakarā ar projekta Europass Latvija (www.europass.lv) ieviešanu Latvijā vēlamies paziņot, ka Baltijas Starptautiskās akadēmijas Svešvalodu apguves un ECL sertifikācijas centrā (http://bsa.edu.lv/student/ecl.html)
Jūs varat saņemt Eiropas Konsorcija ECL starptautisko sertifikātu (www.ecl-test.com).
Jūsu Europass valodu pasē (Europass Language Passport) šis dokuments būs svešvalodas prasmes līmeņa objektīvs apstiprinājums.07.12.2011EUROPASS CV un citi dokumenti – prasmju, zināšanu un pieredzes uzrādīšanai Latvijā un visā Eiropas Savienībā

07.12.2011EIROPAS GADS AKTĪVAI NOVECOŠANAI UN PAAUDŽU SOLIDARITĀTEI 2012

07.12.2011Aicinām uz Atvērto durvju dienu tos interesentus, kuri vēlas uzzināt bijušo brīvprātīgo pieredzi, darbojoties Eiropas Brīvprātīgā darba projektos programmā „Jaunatne darbībā”.
Pasākums notiks 17. decembrī Rīgā, Eiropas Savienības Mājā no plkst. 11.00 - 13.00 (Aspazijas bulvārī 28).
Tā būs lieliska iespēja satikties vienuviet tiem, kuri paši vēlas kļūt par brīvprātīgajiem, arī tiem interesentiem, kuri vairāk vēlas uzzināt par Eiropas Brīvprātīgā darba (EBD) iespējām, kā arī bijušajiem un esošajiem brīvprātīgajiem, lai kopā pārrunātu brīvprātīgā darba ieguvumus, izaicinājumus un nākotnes iespējas.


07.12.2011Iespēja iesaistīties projektā „Darbīgie jaunieši kopienās”!
Britu padome un biedrība „Zied zeme” kopīgi īsteno projektu „Darbīgie JAUNIEŠI kopienās”, kas risināsies no 2012.gada janvāra līdz aprīlim! Un aicina iesaistīties:
- Ja Tu esi vecumā no 16 līdz 25 gadiem,
- Ja dzīvo Ikšķiles, Ogres, Ķeguma vai Lielvārdes novadā,
- Ja tici, ka jauniešiem un viņu aktivitātēm ir būtiska loma kopienu attīstībā,
- Ja redzi, ka ir nepieciešams kaut ko mainīt Tavā dzīves vietā vai kopienā,
- Ja Tev ir motivācija darboties, bet pietrūkst iedrošinājuma un zināšanu,
- Ja vēlies iepazīties ar jauniešiem no tuvējiem novadiem,
- Ja Tevi interesē, kā labāk sadarboties ar cilvēkiem ar atšķirīgām pieredzēm un uzskatiem..
Lai pieteiktos šajā projektā, aizpildi pieteikuma anketu un līdz š.g. 12.decembrim nosūti uz e-pastu janis@ziedzeme.lv!
Vairāk informācijas.05.12.2011Kļūsti par brīvprātīgo!
Biedrība „Esi labs!” piedāvā dažādus savu partnerorganizāciju brīvprātīgo darbu piedāvājumus.
„Esi labs!” aicina brīvprātīgos uz tiem pieteikties, rakstot uz info@esilabs.lv un nosūtot pieteikuma vēstuli un cv angļu valodā.
Šobrīd iespēja braukt brīvprātīgajā darbā ir uz Somiju, Rumāniju, Turciju.
Uzzini vairāk.05.12.2011Piesaki 2011.gada Labo zvaigzni Rīgā!
Šogad savu „Labo zvaigzni” var pieteikt, izvēloties kādu no deviņām nominācijām: „Sirds cilvēks – cerību nesējs”, „Senioru labdaris”, „Atbalsts bērniem”, „Palīgs cilvēkiem ar īpašām vajadzībām”, „Zelta mecenāts”, „Labākais kaimiņš”, „Vides pilnveidotājs”, „Cilvēks – pilsētas dzīvnieku draugs” un „Cilvēks – atbalsts”.
Pieteikumu anketas var aizpildīt elektroniski Rīgas domes interneta vietnē Uzzini vairāk.05.12.2011Tiesībsarga gada konference
Atzīmējot starptautisko cilvēktiesību dienu un Vispārējās cilvēktiesību deklarācijas gadadienu, tiesībsargs Juris Jansons kopā ar kolēģiem rīko ikgadējo konferenci, kas šogad notiks no 7. līdz 9.decembrim Tiesībsarga biroja konferenču zālē, Rīgā, Baznīcas ielā 25.
Šā gada konferencē tiks diskutēts par šādām tēmām:
1) tiesības uz bezmaksas izglītību;
2) palīglīdzekļu nodrošināšana personām ar invaliditāti;
3) rīcībspējas institūta maiņa 2012.gadā;
4) izmeklēšanas institūts brīvības atņemšanas vietās;
5) neiecietība sociālajos portālos un interneta diskusijās;
6) mazākumtautību identitāte Latvijas tautas ietvarā.
Konferences paneļdiskusijās piedalīsies pārstāvji no valsts un pašvaldību iestādēm, nevalstiskajām organizācijām, kā arī plašsaziņas līdzekļiem.
Lūgums interesentiem savlaicīgi pieteikties konferencei vai kādai tās tematiskajai sadaļai(-ām) pa e-pastu tiesibsargs@tiesibsargs.lv, jo vietu skaits konferenču zālē ir ierobežots.
Jūsu informācijai pievienots konferences darba kārtības projekts.
Tiesībsarga gada konference darba kārtība05.12.2011Kāda būs programmas „Jaunatne darbībā” nākotnē? Tava iespēja paust savu viedokli!
Ja atbalsti ideju, ka programmai „Jaunatne darbība” ir jāsaglabā savas unikālās iezīmes un jādarbojas arī pēc 2013.gada, pievienojies Facebook atbalsta grupai Youth in Action Ambassadors http://www.facebook.com/youthinactionambassadors !05.12.2011Konference "Zināšanas rada pārmaiņas" Rīgas Ekonomikas augstskolā 14.decembrī.
Vai zināt, kā studenti ietekmē lēmumus, kāpēc „Latvijas Vēstnesis” drīz iztiks bez papīra versijas, kas ir vienas pieturas aģentūra un kam palīdz likumu vienkāršošana?
Lai atbildētu uz šiem un citiem jautājumiem, Valsts kanceleja un Sabiedrības integrācijas fonds aicina uz konferenci „ZINĀŠANAS RADA PĀRMAIŅAS”,
kas norisināsies šā gada 14.decembrī Rīgas Ekonomikas augstskolā. Sīkāku informāciju meklē http://www.sif.lv/node/1749
Aicinām Jūs piedalīties konferencē un reģistrēties dalībai līdz šā gada 12.decembrim, aizpildot pieteikuma anketu interneta vietnē: http://ej.uz/esfkonference
Dalība konferencē ir bez maksas. Papildu informāciju iespējams uzzināt, sūtot elektronisko pastu uz essd@mk.gov.lv05.12.201111.Starptautiskā konference (Prāgā, Čehijā) par iedzīvotāju aktīvu novecošanos.
Konference nodrošinās iespēju dalīties ar jaunāko informāciju, pētījumiem šajā jomā, kā arī iespēju veidot sadarbības tīklus organizācijām.
Konferences mērķis ir attīstīt lielāku pilsoniskās sabiedrības lomu efektīvas sadarbības veidošanā.
Konference notiks no 2012.gada 28.maija līdz 1.jūnijam Prāgā, Čehijā. Pieteikšanās termiņš ir š.g. 1.decembris.

05.12.2011Vasaras skola Čehijā par ilgtspējīgu attīstību.
Attīstības izglītības vasaras skola DESS 2012 notiks Čehijā un to organizēs čehu NVO platforma. Vasaras skolas galvenā koncepcija ir ilgtspējīga attīstība. Pieteikšanās vēl tikai sekos, bet interesējies par vasaras skolas aktivitātēm jau tagad ieskatoties

05.12.20112012.gadā iespējams pieteikties NVO vadības skolas kursiem Šveicē!
NVO vadības skola Šveicē ir izsludinājusi 2012.gada kursu datumus un laikus. Piesakoties līdz š.g. 31.decembrim ir iespēja saņemt 10% atlaidi.

05.12.2011 
 Copyright © by The Baltic International Academy 2011