LV RU EN


  Mazpolijas pārstāvniecība Latvijā
 
 


www.malopolskapartnership.pl

2015.gada 31.decembrī beigusies projekta "Busines in Malopolska - Partnership Network" realizācija. Projekts tika līdzfinansēts no Mazpolijas Reģionālās Operatīvās Programmas 2007-2013. g. prioritātes Nr.8 ietvaros Starpreģionālā sadarbība, aktivitāte 8.2 "Mazpolijas pozīcijas radīšana eiropas sadarbības tīklā". Projekta mērķis bija radīt Mazpolijas ekonomisko piedāvājumu sadarbības valstīm un reģioniem, tai skaitā vojevodistes ekonomisko pārstāvniecību izveidošanu. Projekts tika realizēts ar A/S Polijas Reģionālās Attīstības Aģentūru, Mazpolijas vojevodisti, Kaļiņingradas Fondu "Viktoria", Baltijas Starptautisko Akadēmiju Rīgā, Ļvovas Rūpniecības Tirdzniecības Palātu".

IEPAZĪSTINĀM AUSTRUMUS AR MAZPOLIJU.

Mazpolijas pārstāvniecība Latvijā, Rīgā savu oficiālo darbību uzsāks š.g.14.maijā, kas tiks apvienota ar „Mazpolijas Ekonomiskais Potenciāls” izstādes svinīgo atklāšanu Rīgas Domē (Rātslaukums 1) pl. 10.00. Aicinām uz izstādes atklāšanu, kura tuvināsies Latvijai. Izstāde prezentēs mūsu reģionu mūsdienīgā, multimediālā stilā un būs pieejama mēneša laikā. Jau jūnijā ar šo projektu parādīsimies arī Ļvovā.
Mazpolijas reģiona pārstāvniecība atrodas Baltijas Starptautiskā Akadēmijā (Lomonosova ielā 4, Rīga), bet ieinteresētās personas gaida Inese Ratanova e-pasts: inese.ratanova@bsa.edu.lv, tel. +37167100232.
Ekonomisko pārstāvniecību tīkla atklāšana kļuva iespējama pateicoties projektam „Business in Malopolska – Partnerships Network”. Šis projekts, kuru realizē Mazpolijas reģiona attīstības aģentūra sadarbībā ar Mazpolijas vojevodisti, saņēma līdzfinansējumu 1,5 miljoni zlotu apmērā no Mazpolijas Reģiona Operatīvās Programmas – aktivitāte 8.2 „Mazpolijas pozīcijas izveide Eiropas sadarbības tīklā” . Šī projekta realizācija notiks līdz 2015.gada vidum.
Projekta praktiskais mērķis ir nodrošināt pastāvīgu informācijas apmaiņu starp biznesa institūcijām un uzņēmumiem, atvieglot tiešo pieeju kontaktam ar uzņēmējiem, kā arī ilgstošu starptautisko tirdzniecības sakaru uzturēšanu. Mazpolijas pārstāvniecības uzdevums vispirms, ir nodrošināt ar informāciju par lokālajiem tirgiem, ekonomisko kontaktu meklēšanu, uzticības līmeņa kāpināšanu tirdzniecības sfērā starp uzņēmējiem no reģioniem, kuri līdzdarbojas projektā.
Projekta realizācijas gaitā ir paredzētas vizītes uz partneru reģioniem. Vienlaikus ar pārstāvniecības atklāšanu, Mazpolijas vadības delegācija kopā ar uzņēmējiem piedalīsies III Starptautiskajā Austrumbaltijas Biznesa Forumā, kurš notiks šī gada 15.maijā Daugavpilī. Šai forumā tiks plaši apspriesti Polijas – Latvijas sadarbības jautājumi, kā arī biznesa projekti starp konkrētiem saimnieciskiem partneriem.

PAR MAZPOLIJU

Mazpolija ir viens no 16 Polijas reģioniem. Atrodas Polijas dienvidu daļā un robežojas ar Slovākijas Republiku. Reģiona galvaspilsēta ir Krakova – spēcīgs zinātnisks, saimniecisks un kultūras centrs, kuram ir liela attīstības dinamika un ir izdevīga vieta biznesa izvietošanai.
Mazpolija ir nozīmīgs noieta tirgus – 8 mil. Iedzīvotāju dzīvo 100 km rādiusā no Krakovas. Reģionā darbojas vairāk kā 350 tūk. saimniecisko vienību, pārsvarā mazie un vidējie uzņēmumi, kuri var būt potenciāli sadarbības un tirdzniecības partneri tādās jomās kā: pārtika, celtniecība, tūrisms, informatīvā, ķīmiskā, mašīnbūve. Reģionā ir labi attīstīta transporta infrastruktūra, caur Mazpoliju iet autostrāde A4, kura ir Starptautiskās automaģistrāles E40( Dunkerk – Astrahaņa) sastāvdaļa, kā arī tranzīta koridors no Rietumeiropas uz Ukrainu CORRIDOR III. Krakovā atrodas starptautiskā lidosta, kura pēc pārvadājamo pasažieru skaita, ieņem otro vietu Polijā. Mazpolija Jūs gaida kultūras, atpūtas un tūrisma pasākumi; t.s. vēsturiskie pieminekļi, kuri ir ierakstīti UNESCO kultūras mantojumu sarakstā, slaveni teātri un muzeji, sanatorijas, mūsdienīga atpūtas un sportiskā infrastruktūra.

Sīkāk ...“Business in Małopolska-Partnership Network”
Ar trešo vizīti mūsu projekta partneri ir Polijā. Viesi no Ukrainas, Latvijas un Krievijas pastastīja, kā funkcionē Mazpolijas pārstāvniecības Ļvovā, Rīgā un Kaļiningrādā, un vēl šovakar tie atbrauks Krinicā, lai rīt, XXIV Ekonomiskā Forumā ietvaros piedalītites

Notiek VIII Mazpolijas Investīciju Forums,
kas šajā gadā aviācijas muzejā sapulcināja Mazpolijas pilsētu, pašvaldību un rajonu pārstāvjus, kā arī ārvalietu un ekonomijas ekspertus, biznesa vides institūciju pārstāvjus, uzņēmējus, kā arī Business in Małopolska – Partnership Network projekta partnerus no Latvijas, Krievijas un Ukrainas, kuri vada Mazpolijas saimnieciskās pārstavniecības Rīgā, Kaļiņingradā un Ļvovā.

Komercializācijas reaktors sniedz iespējas unikālu uzņēmumu izveidei un attīstīšanai Latvijā Projekts Komercializācijas reaktors, kas jau ir pierādƯjis sevi kā reģionāla mēroga starta platformu augsto tehnoloģiju jomas uzņēmumiem, aicina oktobra sākumā piedalƯties atklātā pasākumā RƯgā — Commercialization Reactor Performance Day. Pasākumā būs iespējams tikties ar jaunizveidoto uzņēmumu dibinātājiem, uzzināt vairāk par to, kā attƯstās Komercializācijas reaktorā radušies projekti, kā arƯ piedalƯties diskusijās un investoru panelƯ.14. maijā Rīgas Domē pie apaļā galda tikās Mazpolijas un Latvijas darījumu partneri. Turpat tika atvērta izstāde „Mazpolijas ekonomiskais potenciāls”. Baltijas Starptautiskā Akadēmijā tika izveidota Mazpolijas pārstavniecība Latvijā.

INTERVIJA AR MAZPOLIJAS VOJEVODISTES MARŠALU MAREKU SOWU

 
 Copyright © by The Baltic International Academy 2014