Datordizains

Datordizains

BSA Dizaina skola tika izveidota 1998. gadā, pirmā programmu licencēšana notika 1999. gadā, un nosaukums tika iegūts 2007. gadā.
Studiju programmas tiek īstenotas saskaņā ar grozījumiem Izglītības likumā, kas stājies spēkā 2019. gada 1. janvārī, attiecībā uz mācību valodām Rīgā bilingvāli dienas (pilna laika), vakara un neklātienes (nepilna laika) nodaļās.
BSA DS programmas pasniedz speciālisti ar bagātu praktisko pieredzi no Latvijas un ārvalstīm.

Profesijas apraksts

Mēs veidojam nākotni!

• Dizaina jomas profesionālis zina, kā plānot un organizēt savu un ar to saistīto speciālistu darbu, izmantojot mūsdienīgas progresīvas tehnoloģijas,
• viņš var izstrādāt projektu un objekta vai procesa vizualizāciju digitālā formātā;
• viņš zina, kā izstrādāt, apstrādāt, stilizēt un radikāli mainīt statisko grafisko attēlu un 3D objektu (drukāšanā, modelēšanā, virtuālajā un materiālajā vidē un reklāmā), kā arī dinamisko grafisko attēlu (video, animāciju), sagatavot projekta īstenošanai nepieciešamo tehnisko dokumentāciju.
• Praksē viņš spēj profesionāli noformulēt darba uzdevumu un realizēt projekta formāli konstruktīvo un māksliniecisko noformējumu, izmantojot plaša spektra moderno tehnoloģiju iespējas.
• Viņš prot izmantot savu kvalifikāciju dizainā darbā dažādās jomās: ražošanā, būvniecībā, informācijas biznesā, reklāmā un drukāšanā, virtuālajā dizainā, radošajās industrijās – modē, izklaidē un mākslā utt.

Īpašie darba vidi raksturojošie faktori:
Organizatoriski – dizaineri strādā gan individuāli, gan grupās; izmantot tradicionālās, rūpnieciskās, postindustriālās un virtuālās tehnoloģijas. Grupās viņi sadarbojas ar saistīto profesiju speciālistiem, kā arī var vadīt grupas un integrēties dažādās biznesa shēmās no klasiskās rūpniecības līdz radošajām industrijām un ārštata darbiniekiem (freelance). Ir spējīgs cieši sadarboties ar klientu un izprast mērķauditorijas vajadzības. Dizainers rada mākslīgu vidi (objektus un virtuālu), novērtējot tās estētisko, funkcionālo un tehnoloģisko īpašību un komponentu ietekmi uz cilvēku, kā arī etniskās, kultūrvēsturiskās iezīmes situācijas kontekstā Eiropas mēroga kultūras telpā.

Īpašas prasības, veicot darba uzdevumus:
radoša (creative) domāšana studijas procesā iegūto zināšanu izmantošanā, spēja intuitīvi atrast korektu problēmu risinājumus.

Darba laikā BSA Dizaina skolā tika izveidotas inovatīvas studijas programmas, lai apgūtu plašu dizaina jomu klāstu, ieskaitot lietotāja interfeisu (UI / UX), kā arī simulētu situācijas un lietošanas scenāriju virtuālajā un materiālajā (ieskaitot 3D) vidē. Iegūtās prasmes ļauj viegli integrēties sarežģītos projektos, kas saistīti ar sarežģītu arhitektoniska vai industriāla rakstura 3D objektu projektēšanu un vizualizēšanu, grafiskiem, animācijas /video un simulācijas procesiem, lietošanas scenārijiem virtuālajā vidē, piemēram: strādāt komandā, kur viens speciālists attīsta personāža raksturu, otrs – raksturu kustības un dinamika, trešajs – vide, kameras leņķi un situācijas, ceturtajs – visas vides un noteiktas ainas vizualizācija ar pilnu detaļu, gaismu, skaņām, secīgumu uc

Studiju programmas saturs un specifika
Programmas ietvaros studenti apgūst vispārējā humānā virziena pamatdisciplīnas: vēsturi, psiholoģiju, vizuālās komunikācijas pamatus, profesionālo valodu, autortiesības.
Disciplīnas nodrošina labu pamatapmācību mākslas un dizaina jomā. Studenti apgūst gleznošanu, zīmēšanu, kompozīciju, tipogrāfiku, krāsu mācību, datorgrafiku un citus mācību priekšmetus.
Mācību procesā studenti galvenokārt strādā ar datoru dažādos grafiskos redaktoros, kas ir pieprasīti darba tirgū (vektorgrafikas, rastragrafikas, animācija, 3D utt.).

Izglītības process ietver profesionālo praksi, tai skaitā ar ES fondu finansējumu (Erasmus+), kuras laikā students nostiprina iegūtās zināšanas un iegūst prasmes to praktiskai izmantošanai. Kvalitāti garantē akreditēta studiju programma, dinamiski un racionāli attīstāma materiāli tehniskā bāze un augsti kvalificēti mācībspēki ar lielu pieredzi dizaina jomā. Šodien joprojām strādā pasniedzēji, kuri izveidoja Dizaina skolu.

Studiju tematiskās jomas un apakšvirzieni:
praktiskais – vides, interjera vai to sastāvdaļu dizains;
praktiskais – reklāmas dizains un komunikācija:
• poligrāfijas produkcijas un iepakojuma dizains;
• reklāmas fotogrāfijas dizains un krāsu korekcija;
• digitālās animācijas dizains;

praktiskais – multimediju un UI / UX dizains;
praktiskais – digitālās vizualizācijas dizains un 3D modelēšana;

Iestājpārbaudījumi

Pretendenti kārto pārbaudījumus un intervijas.

Programmas pretendenti kārto datortestu un kultūras vēstures vidusskolas apjomā iestājpārbaudījumu.

Sagatavošanas nodaļa

Interesentiem un reflektantiem tiek organizēti sagatavošanās kursi, kas nodrošina labu pamatu studijām BSA DS. Šeit var iegūt zināšanas un prasmes par zīmēšanas, gleznošanas, datorgrafikas un kompozīcijas pamatiem, kā arī atlaidi studijam BSA DS.

Mūsu absolventi ir sasnieguši nozīmīgi panākumi un ir zināmi ne tikai Latvijā, bet arī tālu aiz tās robežām:

Nataļja Maršakova
BSA DS lektore, grafiska dizainere,

Kristiana Lepse / Kazarjana
Latvijas dizaineru savienības valdes locekle, koordinatore interjera jautājumos.
Interjera dizains. Telpu dekoratīvā apgleznošana. Lietišķā grafika.

Inna Moreva (Adameņa)
Ilustrētājs / dizainers “Arcana”

Dmitrijs Morevs
Franks – pirmais taksometra robots pasaulē. Izpilddirektors, Londona.
Izpilddirektors un dibinātājs, Limassola.
Starptautiskā taksometru kopiena Arcana iIzpilddirektors un dibinātājs · Rīga

Natālija Mitina
arhitekte, dizainere, studijas “Koncepcija” vadītāja,
Latvijas Dizaineru Savienības biedre, LDS Valdes locekle,
grāmatas «57 veidi, kā piesaistīt klientus. Mārketings un interjera dizaineri» autore.

Žanete Auziņa
Modes māksliniece, zīmola „Žanete Auziņa” dibinātaja,
interneta žurnāla “Confess” redaktors

Tatjana Rjabinkina
Zīmola Just5 dizainere, produktu attīstības direktore.
2009. g Just5 CP09 ieguvis iF produktu dizaina balva,
2010. g. Just5 CP10 ieguvis iF produktu dizaina balva zelta apbalvojumu.
2009. gads – Zīmols Just5 – Grand prix nominācijā “Jaunais vārds” konkursā LABĀKAIS ZĪMOLIS / EFFIE, 2010. g. Just5 CP11 ieguvis Red Dot prēmiju.

Kontakti:

BSA DS (mākslas virziena) direktors: prof., MG. ART (dizainā)
Mihails Kopeikins

Koordinatore studiju jautājumos:
asoc. prof. MG. PAED, MG. ART (dizainā)
Irina Kopeikina

Rīgā, Lomonosova iela 4,
konsultācijas par programmu +371 67100646
e– mail: [email protected]

Daugavpils, Dzelzcēļu 3, 101. kab.
tālr. 65444236,
fakss 65424440
e– mail: [email protected]