BALVU PIEŠĶIRŠANA KONKURSA UZVARĒTĀJIEM

BALVU PIEŠĶIRŠANA KONKURSA UZVARĒTĀJIEM

  • 2021. gada 16. jūnijs

Labākās esejas konkurss izraisīja plašu atsaucību Latvijas skolēnu vidū, kura organizēšanā kopā ar laikraksta Segodnya redakciju, Latvijas krievu valodas un literatūras skolotāju asociāciju, Rietumu labdarības fondu, piedalījās arī mūsu akadēmija. Viņa ir izveidojusi īpašas balvas vidusskolēniem.

Šajā grupā pirmo vietu ieņēma Rīgas 72. vidusskolas skolnieks Maksims Matvejuks, divas otrās vietas- Marija Nikolajeva no Daugavpils skolas “Centrs” un Viviana Ščerbakova no Rīgas 40. skolas, trīs trešās vietas bija paņēmuši Mihails Paniks no Rīgas Ostvalda  skolas, Valērija Mozoļeva no Puškina liceja un Sofija Matveeva no Liepājas skolas Nr. 7. Viņiem visiem tika piešķirti speciāli Baltijas Starptautiskās akadēmijas sertifikāti, kas dod tiesības saņemt atlaidi pirmā studiju gada maksājumā BSA  no 25 līdz 100 procentu apmērā atkarībā no konkursā ieņemtās vietas.

Šos sertifikātus konkursa uzvarētājiem 15. jūnijā pasniedza BSA valdes loceklis, profesors Valērijs Ņikiforovs. Viņš sirsnīgi apsveica apbalvotos un atzīmēja, ka akadēmija vienmēr ir ieinteresēta kompetentu un radošu abiturientu pieplūdumā.

Laikraksta “Segodnya” galvenais redaktors Andrejs Švedovs no savas puses pasniedza pelnītus apbalvojumus. Viņš novēlēja uzvarētājiem arī turpmāk nezaudēt interesi par literāro jaunradi, ne tikai rakstīt, bet arī pētīt presi un izmantot to redzesloka paplašināšanai.

Pēc apbalvošanas ceremonijas uzvarētāji iepazinās ar akadēmiju, ievērojot antikovida drošības noteikumus. Viņi apmeklēja Valentīna Pikuļa Atmiņas un slavas zāli, Vladimira Visockogo muzeju, Rēriha galeriju, Krievu centru un apskatīja BiArt studentu galerijas ekspozīciju. Un visur viņi  uzzināja daudz ko interesantu.

Attēlos: profesors Valērijs Ņikiforovs un galvenais redaktors Andrejs Švedovs pasniedz balvas konkursa uzvarētājam Maksimam Matvejukam. Muzeja kuratore Olga Noginova konkursa uzvarētājus iepazīstina ar Vladimira Visockogo muzeju.

Fotoattēlu autori: Kristīna Ļahova un Vladimirs Starkovs.

BSA Preses dienests.