Borisa Infanteva atmiņas diena

Borisa Infanteva atmiņas diena

  • 2022. gada 20. septembris

Sirsnīgi šogad tika atzīmēta slavenā latviešu folklorista, literatūrkritiķa, vēsturnieka un skolotāja Borisa Infantijeva piemiņas diena, kas sakrīt ar viņa dzimšanas 101.gadadienu. Tajā piedalījās viņa meita Agnija Kentele, zinātnieki, vēsturnieki, dzejnieki, rakstnieki, un Baltijas Starptautiskās akadēmijas pārstāvji.

Uzmanības centrā bija B. Infantijeva grāmata ar nosaukumu “Krievu un latviešu literārās attiecības”. Tajā apkopotas viņa pārdomas par latviešu un krievu kultūras attīstību un mijiedarbību. BSA Centrālās zinātniskās bibliotēkas vadītāja Natālija Gratkovska rediģēja šo grāmatu, ko izdevusi Latvijas Vecticībnieku biedrība ar Latvijas Pareizticīgās baznīcas un Baltijas Starptautiskās akadēmijas atbalstu.

Grāmatas apspriešanā aktīvi piedalījās Latvijas Vecticībnieku biedrības priekšsēdētājs Illarions Ivanovs, vēstures zinātņu doktore Tatjana Feigmane, BSA profesore Oksana Fiļina, bibliofils un publicists Anatolijs Rakitjanskis, kultūrvēsturnieks Boriss Ravdins un citi dalībnieki. Sapulces beigās Illarions Ivanovs iedeva BSA profesorei Oksanai Fiļinai grāmatas eksemplāru mūsu akadēmijas Centrālajai zinātniskajai bibliotēkai.

Fotogrāfijās: Borisa Infantijeva grāmatas eksemplārs. Diskusijas dalībnieki. Illarions Ivanovs dāvina Oksanai Fiļinai grāmatas eksemplāru BSA bibliotēkai.

Irinas Šurmelas fotogrāfija