Daiļais ir vienmēr blakus

Daiļais ir vienmēr blakus

  • 2022. gada 11. aprīlis

Par to pārliecinoši atgādina slavenā fotogrāfa Vladimira Starkova jaunā personālizstāde “Neparastais parastajā”, kura tika atklāta mūsu Baltijas Starptautiskās akadēmijas studentu galerijā BiArt. Par to atgādina arī talantīgā fotogrāfa darbu sižeti, kuros pārsteidzoši savijas dzīves īstenība un poētiskums.

To atzīmēja, atklājot izstādi, arī profesors un BSA valdes loceklis Valērijs Ņikiforovs, kurš jau ilgu laiku pazīst Vladimiru Starkovu un viņa daiļradi. Akadēmijā Starkovs ir labi pazīstams arī kā fotoreportieris, kurš spilgti atspoguļojis daudzus notikumus BSA dzīvē. Šeit viņš vadīja meistarklases par fotografēšanas mākslu. Viņa darbi rotā arī vairākas akadēmijas telpas.

Izstādes atklāšanā studentu galerijas BiArt kurators Valentīns Daņiļenko pamatoti atzīmēja, ka fotomeistara darbos nav fotošopa vai inscenētu kadru, tajos valda viņa majestāte gadījums un fotomākslinieka talantīgā acs. Pateicoties tam arī skatītājs atklāj daiļo sev blakus un neparasto parastajā.

Un pilnīgi pelnīti mākslas zinātniece Irina Markina Vladimiram Starkovam pasniedza Baltijas Starptautiskās akadēmijas Pateicību.

Izstāde atrodas ēkā Lomonosova ielā 4 un būs apskatāma līdz maija vidum.

Bildēs: Izstādes atklāšana. Fotomeistars Vladimirs Starkovs pie sava darba “Paradīze”.

Kristīnes Ļahovas un Aleksandras Neilandes fotogrāfijas.