INFORMATĪVA IZSTĀDE “LATVIJA – KAZAHSTĀNA”

INFORMATĪVA IZSTĀDE “LATVIJA – KAZAHSTĀNA”

  • 2021. gada 22. novembris

Lielu interesi Latvijā un Kazahstānā izraisīja mākslas izstāde “Latvija – Kazahstāna”, kuru organizēja mūsu Baltijas Starptautiskās akadēmijas studentu galerija BiArt. Būtisku ieguldījumu tās organizēšanā devusi Kazahstānas vēstniecība Latvijā un Kazahstānas Mākslinieku savienība.

Šī izstāde pirmo reizi tik visaptveroši prezentēja Kazahstānas mūsdienu tēlotājmākslu. Apmeklētājus neapšaubāmi ieinteresēs Serika Tainova liriskā kompozīcija “Batira sapnis”, aksakal Berkutči Lidijas Drozdovas portrets, Arsena Dautbajeva, Ildara Karimova ainavas un citi oriģināldarbi. Kopumā skatītājiem tiek prezentēti vairāk nekā simts audekli, ko veidojuši 69 mākslinieki no Kazahstānas un Latvijas.

Atklājot izstādi, BSA Senāta priekšsēdētājs profesors Staņislavs Buka sirsnīgi pateicās izstādes kuratoram, Latvijas Mākslinieku savienības biedram Valentīnam Daņiļenko un citiem organizatoriem par lielo darbu Latvijas un Latvijas radošā potenciāla apvienošanā ar Kazahstānas māksliniekiem. Kā viņš atzīmēja, viņu darbu kopīgā ekspozīcija ļauj studentiem, darbiniekiem un viesiem uzzināt dziļāk, salīdzināt Latvijas un Kazahstānas mākslinieku darbus un veicinās kultūras sakaru attīstību starp valstīm.

Izstādes atklāšanā piedalījās Kazahstānas vēstniecības Latvijā pirmais sekretārs Botagozs Mauletova, trešā sekretāre Ainura Akhmetova, BSA darbinieki un studenti, mākslinieki no Latvijas un Kahahstānas. Kazahstānā atklāšanā piedalījās ar telekonferences palīdzību, kas savienoja Rīgu un Almati. Viņu pārstāve Lidija Drozdova sveica Latvijas kolēģus un pateicās studentu galerijai BiArt par izstādes organizēšanu.

Latvijas puses vārdā ar labiem novēlējuma vārdiem runāja galerijas kurators Valentīns Daņiļenko, mākslas kritiķe Irina Markina, māksliniece Marija Abdueva. Viņi pateicās Kazahstānas kolēģiem par spilgtajiem izstādei nosūtītajiem oriģināldarbiem.

Izstāde būs apskatāma līdz 15. novembrim. Lai apmeklētu, nepieciešams sertifikāts par vakcināciju un atbilstību citām antikovida prasībām.

Attēlos: BSA Senāta priekšsēdētājs Staņislavs Buka un studentu galerijas BiArt kurators Valentīns Daņiļenko atklāj izstādi. Mākslinieks Valentīns Daņiļenko un fotomākslinieks Vladimirs Starkovs iepazīstina Kazahstānas vēstniecības pārstāvjus ar izstādes ekspozīciju. Kazahstānas māksliniece Lidija Drozdova.

 

Foto Kristīnes Ļahovas.

BSA Preses birojs.