Izbraukuma zinātniski praktiskais seminārs

Izbraukuma zinātniski praktiskais seminārs

  • 2022. gada 15. jūlijs

Zinātniski praktiskais seminārs “Hibrīdmācību tehnoloģijas: pieredze un perspektīvas” saņēma augstāko novērtējumu no mūsu Baltijas Starptautiskās akadēmijas virzienu un programmu vadītājiem, filiāļu direktoriem un citiem speciālistiem. Semināra galvenais mērķis bija nepieciešamība izanalizēt attālinātās mācīšanās pieredzi pandēmijas laikā un noteikt hibrīdmācību kā neizbēgamas nākotnes mācību tehnoloģijas galvenos aspektus.

Atklājot semināru, BSA Senāta priekšsēdētājs Staņislavs Buka atzīmēja, ka semināra norises laiks nav izvēlēts nejauši. Tieši 1992.gada 13.jūlijā, pamatojoties uz Latvijas Ministru kabineta priekšsēdētāja Ivara Godmaņa lēmumu, tika parakstīts rīkojums par Baltijas Krievu institūta dibināšanu, kura pēctecis ir Baltijas Starptautiskā akadēmija. 30 gadu laikā tā ir nogājusi garu un grūtu speciālistu sagatavošanas metožu un formu attīstības un pilnveidošanas ceļu. Un šis seminārs dos savu ieguldījumu šajā svarīgajā un godpilnajā misijā.

Ar kreatīviem un saturīgiem ziņojumiem, kuros tika analizēta mūsu akadēmijas pieredze un formulēti priekšlikumi studentu apmācības pilnveidošanai, seminārā uzstājās BSA valdes loceklis Valērijs Ņikiforovs, BSA valdes loceklis Staņislavs Buka, profesore, virziena vadītāja Irina Plotka, BSA Daugavpils filiāles direktore Valentīna Rumjanceva, pedagoģijas doktore, BSA Jēkabpils filiāles direktore Inta Čamane, BSA uzņemšanas komisijas vadītāja Marina Lihušina, pedagoģijas doktore, BSA profesore Oksana Fiļina, BSA datoru centra vadītājs Maksims Belostockis, ekonomikas maģistrs, BSA galvenā grāmatvede Žanna Černoštana.

Lielu interesi izraisīja habilitētā psiholoģijas un pedagoģijas doktora, Daugavpils Universitātes profesora Alekseja Vorobjova ziņojums “Par Daugavpils Universitātes attālināto mācību didaktiskajiem un psiholoģiskajiem aspektiem” un BSA vadošā pētnieka Vsevoloda Kačana ziņojums “Par Latvijas augstskolu pieredzi hibrīdmācību metožu izmantošanā”.

Noslēgumā BSA valdes locekļi Staņislavs Buka un Valērijs Ņikiforovs apkopoja semināra rezultātus, pateicās dalībniekiem par aktīvo līdzdalību tā darbā un pasniedza viņiem sertifikātus par dalību seminārā.

Bildēs: BSA valdes locekļi Staņislavs Buka un Valērijs Ņikiforovs pasniedz rektora pienākumu izpildītājai Svetlanai Smanei sertifikātu par dalību seminārā. Uzstājas profesors Aleksejs Vorobjovs. Diskusijas dalībnieki.

Natālijas Gratkovskas, Marinas Gunares, Pjotra Antropova fotogrāfijas.