Studentu galerijas BiArt “KRĀSU PASAULE”

• 2022. gada 7. jūnijs

Tradicionālā izstāde “Krāsu pasaule”, kuru organizēja studentu galerija “BiArt”, ir ļoti populāra mūsu Baltijas Starptautiskās akadēmijas studentu, pasniedzēju un viesu vidū. Tas patiešām ir visdažādāku krāsu, tēmu, formātu, stilu, izpildījuma paņēmienu un apkārtējās pasaules uzskatu feerija.

Šogad 63 mākslinieki un fotomeistari no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Ukrainas, Krievijas un Itālijas prezentēja skatītājiem vairāk nekā simts darbus. Viņu vidū ir tādi pazīstami mākslinieki kā Edgars Miķelsons, Nikolajs Krivošeins, Nukzars Paksadze, Valentīns Daņiļenko, Babkens Stepanjans un daudzsološi debitanti. Jaunākajai no viņiem, Maijai Šekriladzei, ir tikai desmit gadi. Viņas “Pavasara kaķis” patiks daudziem.

Krāsainas reālistiskas un abstraktas gleznas labi papildina Jevgeņija Pugina, Kristīnes Ļahovas, Vladimira Starkova, Jūlijas Švedas, Andreja Kulagina mākslinieciskās fotogrāfijas. Lielu interesi izraisa fotogrāfiju ar QR kodiem neredzīgajiem sadaļa, kuras izveidoja fotomeistare Poļina Rebrova un mūsu akadēmijas studenti.

Atklājot izstādi, BSA Senāta priekšsēdētājs Staņislavs Buka sirsnīgi apsveica izstādes dalībniekus, novēlēja viņiem jaunus radošus panākumus un pasniedza vairākiem no viņiem BSA diplomus. Par veiksmīgām debijām apbalvotas Jūlija Ļovuškina un Evija Freidenfelde. BSA pateicības raksti par aktīvu dalību izstādes sagatavošanā tika pasniegti studijas “Krāsu deja” vadītājām Marijai Matvejevai un Irinai Trumpelei (studija Ebru.LV). Skatītāju balvu ieguva Olga Marštupa.

Izstāde atrodas BSA ēkā Lomonosova ielā 1/4 un ilgs līdz 1.jūlijam.

Bildēs: Senāta priekšsēdētājs Staņislavs Buka un studentu galerijas BiArt kurators Valentīns Daņiļenko atklāj izstādi. Izstādes atklāšanas dalībnieki. “Rīgas līcis” Jeļenas Dolgopolovas attēlojumā.

Kristīnes Ļahovas un Vladimira Starkova fotogrāfijas.