Tikšanās ar komponisti no Izraēlas

Tikšanās ar komponisti no Izraēlas

  • 2022. gada 19. jūlijs

Mūsu Baltijas Starptautiskajā akadēmijā norisinājās sirsnīga un nepiespiesta tikšanās ar slaveno komponisti Nelliju Hakeli no Izraēlas. Viņa ir ilggadēja mūsu augstskolas draudzene. Šeit vairākkārt norisinājās viņas koncerti un jauno izpildītāju konkurss “Jaunie horizonti”. BSA bibliotēkas fondos glabājas 21 sējumi ar Nellijas Hakeles darbiem, kuri sacerēti ar A. Puškina, Jāņa Raiņa, Aspazijas un mūsdienu Latvijas, Izraēlas un citu valstu dzejnieku vārdiem.

Šajā tikšanās galvenā uzmanība tika pievērsta romancēm, kuras komponiste ir sacerējusi ar Aleksandra Puškina vārdiem. Stādot priekšā viešņu, BSA profesore Oksana Fiļina atzīmēja, ka vairākas no tām sacerētas tekstiem, ar kuriem citi komponisti vēl nav strādājuši, tāpēc tās īpaši interesē puškinistus.

Latviešu dzejnieki Vjačeslavs Altuhovs, Pjotrs Antropovs, Irina Gajevska, Tatjana Ziborova, Ivans Kuncevičs, Aleksandrs Semovs, Irina Sidorova-Rižskaja sirsnīgi sveica komponisti un novēlēja viņai jaunus radošus panākumus. Viešņa no Izraēlas pateicās BSA bibliotēkai par tikšanās organizēšanu un uzdāvināja lielu vārdnīcu tulkošanai no ivrita krievu un angļu valodās.

Bildēs: Ziedi komponistei no draugiem. Nellija Hakele pasniedz vērtīgu vārdnīcu BSA profesorei Oksanai Fiļinai. Komponiste ar Latvijas dzejniekiem, ar kuru vārdiem viņa ir sacerējusi dziesmas un romances.

Kristīnes Ļahovas fotogrāfijas