TULKOTĀJI DALĀS PIEREDZĒ

TULKOTĀJI DALĀS PIEREDZĒ

  • 2021. gada 16. novembris

Mūsu akadēmijā norisinājās III starptautiskā zinātniski praktiskā konference “Daudzpusīga tulkošana: no zinātnes līdz mākslai”. To organizēja Baltijas Starptautiskā akadēmija, Latvijas Tulkotāju biedrība (Latvijas tulku un tulkotāju biedrība) un Mateja Bela Universitātes Filozofijas fakultāte no Banska Bistricas. BSA organizatoru lomu veiksmīgi pildīja profesore Emma Arhangeļska un Rakstveida un mutvārdu tulkošanas programmas direktore Jūlija Rastorgujeva.

Konferencē piedalījās pazīstami mutiskās un rakstveida tulkošanas speciālisti no Latvijas, Lietuvas, Slovākijas, Polijas, Ukrainas, Krievijas un citām valstīm. Viņu uzmanība tika pievērsta problēmām, kas saistītas ar tulkošanas formu un metožu pilnveidošanu un izmantošanu kā starpkultūru komunikācijas līdzekli.

Konference notika divos formātos – klātienē un tiešsaistē. Konferenču zālē piedalījās runātāji, kuriem ir vakcinācijas sertifikāti. Citi piedalījās darbā ar videokonferences starpniecību. Kopumā tika apspriesti 26 ziņojumi. Tie tiks publicēti konferencei veltītā elektroniskā krājumā.

Fotoattēlā runā Latvijas Tulkotāju biedrības priekšsēdētāja Helēna Gizelēza.

Foto Kristīnes Ļahovas.

BSA Preses birojs.