• 2022. gada 18. maijs

13.-14. maijā Baltijas Starptautiskajā akadēmijā norisinājās XII Starptautiskā zinātniski praktiskā konference “Izaicinājumu un iespēju laiks: problēmas, risinājumi, perspektīvas”. Tās organizēšanā piedalījās Baltijas Starptautiskā akadēmija, akadēmija STING (Čehija), V.N. Karazin Kharkiv National University (Ukraina), Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach (Polija), Grāmatvedības un finanšu koledža (Latvija), Šiauliai State College (Lietuva) un International University of Kyrgyzstan (Kirgizstāna).

Atklājot konferenci, ekonomikas doktors, asociētais profesors, BSA Senāta priekšsēdētājs Staņislavs Buka atzīmēja, ka dažādu valstu zinātnieku priekšlasījumos un ziņojumos ir atspoguļots plašs viedokļu klāsts par mūsdienu aktuālākajām problēmām. Un zinātnisko potenciālu kopums veicinās to risināšanas paātrināšanu.

Plenārsēdē, kuru vadīja BSA zinātniskās darbības prorektors, asociētais profesors Vladislavs Volkovs, uzstājās: ekonomikas doktors, Baltijas Starptautiskās akadēmijas docents Georgijs Fainšteins, Odesas I. Mečņikova Nacionālās universitātes profesore Valentina Podshyvalkina, BSA doktorants Anatolijs Ļitviņenko, Dņipro Tehniskās universitātes lektore Tetiana Vysotska, kompānijas “Zinātniskās publikācijas” zinātniskā un izglītības centra vadītāja Yelizaveta Batayeva.

Aptuveni 100 zinātnieku priekšlasījumi un ziņojumi tika prezentēti klātienē un tiešsaistē šādās sekcijās: Mūsdienu sociālā psiholoģija: teorija un prakse; Juridiskās zinātnes aktuālās problēmas; Ekonomika, vadība un finanses; Sociālais darbs; Lingvistikas, didaktikas un tulkošanas aktuālās problēmas; Tūrisma un viesnīcu bizness; Eiropas Savienība un Eiropas vērtības.

Tie tiks publicēti konferences materiālu krājumā elektroniskā veidā. Ar to būs iespējams iepazīties BSA mājaslapā sadaļā “zinātniskais darbs”.

Bildēs: konferences dalībniekus sveicina BSA Senāta priekšsēdētājs Staņislavs Buka. Uzstājas profesore Valentina Podshyvalkina no Odesas. Plenārsēdes moderators Vladislavs Volkovs.

Kristīnes Ļahovas fotogrāfijas.