Erasmus stāsts

Erasmus stāsts

Es savu Erasmus studiju ietvaros biju Lietuvas pilsētā Šauļos. Manas studijas norisinājās vienā no Lietuvas lielākajām un labākajām mācību iestādēm- Šauļu koledžā.  Aptuveni 85% no studijām tika vadītas angļu valodā, un tas priekš manis bija sasniegums, jo līdz šim angļu valodā runājis biju ļoti maz. Kad esi spiests iedziļināties un sāc domāt angliski, tas ir ļoti liels pluss valodas attīstībai. Atlikušie 15% bija krievu valodā, jo daži priekšmeti bija ļoti grūti uztverami specifisku terminu dēļ, tāpēc tika pasniegti krieviski. Tādēļ kā vienu no galvenajiem ieguvumiem varu uzsvērt angļu valodas apguvi, jo arī turpmākajā dzīvē Latvijā tā noderēs, strādājot kādā starptautiskā kompānijā, un, vienmēr ir labāk zināt vairāk.

Pirmā pieredze Šauļu koledžā bija interesanta, tai pat laikā nedaudz biedējoša. Jauni pasniedzēji, priekšmeti, prasības, svešvaloda- tas viss izraisīja tādu nelielu stresu. Pozitīvais ir tas, ka, visi pasniedzēji bija ļoti pretīmnākoši, vienmēr atbildēja uz jautājumiem, palīdzēja risināt problēmas . Tas man pierādīja, ka tikai komunicējot, atmetot malā kautrību, ir iespēja sasniegt vairāk. Ļoti patika arī tas, ka mēs, studenti no citas valsts bijām vienlīdzīgā statusā, ne ar lielākām atlaidēm, ne ar lielākām prasībām.  Man nācās iemācīties arī nebaidīties jautāt, ja kaut ko nesaprotu, jo valodas barjera brīžiem lika par sevi manīt.

Ārpus studijām daudz laika tika pavadīts dažādos pasākumos, ekskursijās, tika iepazīti daudzi jauni draugi, paziņas no visas pasaules. Šobrīd esmu pārliecināts, ka Erasmus pieredze ir atvērusi man acis uz daudzām lietām komunikācijā ar cilvēkiem. Brīvajā laikā tika arī apskatīta pilsēta. Šis Erasmus brauciens bija liels piedzīvojums, kurš noteikti, ja ir iespēja, jāizbauda katram. Tā ir jauna pieredze, jauni draugi un tās ir tikai pirmās pamanāmās sajūtas.

Vladimirs Kasperovičs