Psiholoģija

Psiholoģija

VIRZIENAM “PSIHOLOĢIJA” ir uzsākts akreditācijas process, līgums Nr.8.6-2023/11-053.

Virziena studijas tiek turpinātas uz licences Nr.04030-58, 04030-59 pamata, kas dot tiesības īstenot studiju programmas.

Papildus informējam, ka saskaņā ar IZM vēstuli Nr. 4-16e/24/17,

Jums ir tiesības:

1) turpināt un pabeigt studijas citā augstskolas programmā akreditētajā virzienā; 2) pabeigt studijas citā augstskolā, piemēram, tajā, ar kuru ir noslēgts līgums saskaņā ar Augstskolu likuma 55. panta 8. daļu;

3) paņemt studiju pārtraukumu.

Programmas priekšrocības: Profesionālā maģistra studiju programma “Psiholoģija”, kas tiek realizēta Baltijas Starptautiskā Akadēmijā ir unikāla, kurai nav analoga citās augstskolās Latvijā, kas sagatavo psihologus darba un organizācijas psiholoģijas jomā. Darba un organizācijas psihologi izmanto psiholoģiskās izpētes metodes indivīdu, grupu un organizāciju izpētei un novērtēšanai, konsultē un sniedz psiholoģisko palīdzību vienā vai vairākos no tālāk nosauktajiem virzieniem: (1) Organizāciju darba vides analīze un darbinieku optimālā funkcionēšana konkrētā darba vidē: amatu un darba vietu plānošana,   no efektīva iekārtu un resursu izmantošanas viedokļa, psihosociālās vides analīze darba vietā, stresa un izdegšanas risku analīze un novēršana profesionālās deformācijas un darba un privātās dzīves līdzsvara jautājumu risināšanā. (2) Atbalsta sniegšana profesionālās pašnoteikšanās procesā – indivīdu profesijas izvēles un karjeras veicināšana, pamatojoties uz profesionāli nozīmīgu iezīmju, potenciāla interešu  un motivācijas analīzi no indivīda un organizācijas skatījumiem. (3) Veselības veicināšanas preventīvo un profilaktisko pasākumu īstenošana ar mērķi uzlabot darba drošību un darbinieku efektivitāti.

Programmas padziļināti studiju kursi: eksperimentālā psiholoģija, kognitīvā psiholoģija, neiropsiholoģija, sociālā psiholoģija, implicītā sociālā izziņa, darba un organizācijas psiholoģija. Īpaša uzmanība tiek vērsta uz implicītās sociālās izziņas kognitīvo mehānismu izpēti, kā arī implicīto attieksmju lietišķo pētījumu veikšanu dažādās profesionālās darbības jomās, kas tiek organizēta Neirokognitīvo implicīto procesu laboratorijā. Tiek piedāvāts padziļinātas apmācības modulis biznesa psiholoģijā, kas ietver sekojošus mācību priekšmetus: biznesa plānošana psiholoģijā un psiholoģisko pakalpojumu mārketings; starpkultūru saskarsme(teorija un prakse): biznesa komunikācija organizācijā.

Iegūstamās zināšanas, prasmes un kompetences:

Zināšanas:

  • Spēj parādīt padziļinātas vai paplašinātas zināšanas un izpratni par psiholoģiju kā zinātni, kā arī zināšanas un izpratni par darba un organizācijas psihologa profesionālās jomas jaunākajiem atklājumiem; kritiski izvērtēt, izanalizēt un savstarpēji salīdzināt dažādas psiholoģijas teorijas, izprast psiholoģijas zinātnes likumsakarības, kā arī izprast zinātnes problēmas dažādu nozaru mijiedarbībā.
  • Specifiskas zināšanas darba un organizācijas psiholoģijā.

Prasmes:

  • Absolventi spēj pielietot psihologa profesijas standarta noteiktas profesionālās darbības veikšanas prasmes: psiholoģiskās konsultēšanas prasmes, individuālās un grupu vai organizācijas psiholoģiskās palīdzības prasmes, psiholoģiskās izpētes (novērtēšanas) prasmes, prasmes sagatavot psihologa atzinumus, prasmes sniegt atgriezenisko saiti par psiholoģiskās izpētes rezultātiem, prasmes sadarboties un strādāt komandā un sadarboties ar citiem speciālistiem klienta psiholoģiskās saņemšanas procesā, savas darbības izvērtējuma prasmes.
  • Absolventi spēj veikt psiholoģiskus pētījumus izmantojot zinātniski pamatotas metodes, identificēt pētāmo problēmu vai pētījuma vispārējo tēmu, analizēt esošo zinātnisko literatūru par izvēlēto problēmu vai tēmu, izvirzīt pētījuma jautājumus vai hipotēzes, izplānot pētījuma norisi (procedūru), noteikt pētījuma izlasi un pētījumā izmantojamās metodes, veikt pētījumu, ievākt pētījuma datus vai informāciju, analizēt iegūtos rezultātus, tos interpretēt un veikt atbilstošus secinājumus, identificēt pētījuma rezultātu praktisko pielietojamību un tos prezentēt.
  • Absolventi spēj argumentēti izskaidrot un diskutēt par sarežģītiem vai sistēmiskiem attiecīgās zinātnes nozares vai profesionālās jomas aspektiem gan ar speciālistiem, gan ar nespeciālistiem.
  • Absolventi spēj patstāvīgi virzīt savu kompetenču pilnveidi un specializāciju, uzņemties atbildību par savu tālākās izglītības procesu un profesionālo attīstību, apmeklēt profesionālā darba pārraudzību, kā arī izturas atbildīgi pret savu psiholoģisko stāvokli un meklē palīdzību, ja tas nepieciešams.
  • Absolventi spēj patstāvīgi veikt uzņēmējdarbību, izstrādāt inovācijas psiholoģijā, veikt pētniecību vai tālāku mācīšanos sarežģītos un neprognozējamos apstākļos un nepieciešamības gadījumā tos pārveidot, lietojot jaunas pieejas.

Kompetences:

  • Absolventi spēj patstāvīgi formulēt un kritiski analizēt sarežģītas zinātniskas un profesionālas problēmas, pamatot lēmumus, un, ja nepieciešams, veikt papildu analīzi.
  • Absolventi spēj patstāvīgi ievākt, atlasīt, analizēt un izmantot informāciju, kas nepieciešama, lai palīdzētu klientam.
  • Absolventi spēj integrēt dažādu jomu zināšanas, sniegt ieguldījumu jaunu zināšanu radīšanā un profesionālās darbības metožu attīstībā.
  • Absolventi spēj parādīt izpratni un ētisko atbildību par profesionālās darbības rezultātu iespējamo ietekmi uz sabiedrību, piedalīties psiholoģijas zinātnes un psihologa profesijas attīstībā, turpināt tālākizglītību.
  • Absolventi spēj izprast un pielietot psiholoģijas ētikas principus, kā arī pieņemt patstāvīgi lēmumus un risināt problēmas, lai nodrošinātu augstas kvalitātes psiholoģiskās palīdzības pakalpojumus.

Karjeras iespējas:

  • Pēc maģistratūras beigšanas ir iespējams turpināt studijas doktorantūrā studiju virzienā “Psiholoģija” gan Latvijā, gan Eiropas universitātēs, kā arī patstāvīgi strādāt dažādās organizācijās.
  • Lielākā daļa studiju programmas absolventu strādā savā specialitātē (uzņēmumos un valsts iestādēs, personāla vadības konsultāciju uzņēmumos, sociālajos dienestos, sociālajās aģentūrās un privātpraksē).

Programmas saturs

1. studiju gads. Apgūsi studiju kursus, kas nodrošina jaunāko sasniegumu apguvi nozares teorijā un praksē (darba un organizācijas jomā), kā arī daļu no pētnieciskā darba, jaunrades darba, projektēšanas darba un vadībzinības studiju kursiem: Darba psiholoģija (teorija un prakse); Organizāciju psiholoģija; Personālvadība psiholoģijā; Psiholoģiskā pētījuma metodoloģija, datu analīze un interpretācija; kā arī Ierobežotās obligātās izvēles kursus (darba un organizācijas psiholoģijas jomā): Darbnieku profesionālā attīstiba;Psiholoģiskā konsultēšana; Biznesa plānošana psiholoģijā un psiholoģisko pakalpojumu mārketings; Uzņēmējdarbība un vadība .Prakse; maģistra darba izstrāde.
2. studiju gads. Apgūsi pētnieciskā darba, jaunrades darba, projektēšanas darba un vadībzinības studiju kursus un ierobežotās obligātās izvēles kursus (darba un organizācijas psiholoģijas jomā): Psiholoģiskā pētījuma metodoloģija, datu analīze un interpretācija; Uzņēmējdarbība un vadība; Biznesa komunikācija organizācijā (praktiskais darbs); Starpkultūru saskarsme (teorija un prakse). Prakse organizācijā. Valsts pārbaudījums: maģistra darba aizstāvēšana.

Studiju programmas īstenošana notiek uz BSA licences Nr.04030 pamata, uzsākts jauns programmas akreditācijas process.

Studiju virziena "Psiholoģija" pašnovērtējuma ziņojums 2013. - 2019. (.pdf)

Kontakti:

user

Virziena direktore

prof. Irina Plotka
+37167100204
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Rīga, Valērijas Seiles iela 4, 322

user

Virziena direktore asistente

Tatjana Fokina
+37167100204
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Valērijas Seiles iela 4, к. 322, Rīga

Lomonosova ielā 4, 322. kab., Rīgā

Pieņemšanas laiks:
otrdien 14:00-16:00
ceturdien 16:00-18:00