Digitālas vizualizācijas dizains

Digitālas vizualizācijas dizains

Licenču un akreditācijas dati

SASKAŅĀ AR STUDIJU KVALITĀTES KOMISIJAS LĒMUMU NR.2924/22-A NO 2024.G. 28.AUGUSTAVIRZIENS “MĀKSLA”  IR AKREDITĒTS UZ 2 GADIEM LĪDZ 27.08.2026.

Studiju programmas īstenošanas vieta un mācību valoda

BSA Dizaina skola tika izveidota 1998. gadā, pirmā programmu licencēšana notika 1999. gadā, un nosaukums tika iegūts 2007. gadā.
Studiju programmas tiek īstenotas saskaņā ar grozījumiem Izglītības likumā, kas stājies spēkā 2019. gada 1. janvārī, attiecībā uz mācību valodām Rīgā bilingvāli un no 2022.g. latviešu valodā dienas (pilna laika), vakara un neklātienes (nepilna laika) nodaļās.
BSA DS programmas pasniedz speciālisti ar bagātu praktisko pieredzi no Latvijas un ārvalstīm.

Paplašinātais programmas apraksts

Profesijas apraksts

Mēs veidojam nākotni.

Dizaina jomas profesionālis zina, kā plānot un organizēt savu un ar to saistīto speciālistu darbu, izmantojot mūsdienīgas progresīvas tehnoloģijas, viņš var izstrādāt projektu un objekta vai procesa vizualizāciju digitālā formātā; viņš zina, kā izstrādāt, apstrādāt, stilizēt un radikāli mainīt statisko grafisko attēlu un 3D objektu (drukāšanā, modelēšanā, virtuālajā un materiālajā vidē un reklāmā), kā arī dinamisko grafisko attēlu (video, animāciju), sagatavot projekta īstenošanai nepieciešamo tehnisko dokumentāciju. Praksē viņš spēj profesionāli noformulēt darba uzdevumu un realizēt projekta formāli konstruktīvo un māksliniecisko noformējumu, izmantojot plaša spektra moderno tehnoloģiju iespējas. Viņš prot izmantot savu kvalifikāciju dizainā darbā dažādās jomās: ražošanā, būvniecībā, informācijas biznesā, reklāmā un drukāšanā, virtuālajā dizainā, radošajās industrijās – modē, izklaidē un mākslā utt.

Īpašie darba vidi raksturojošie faktori:

Organizatoriski – dizaineri strādā gan individuāli, gan grupās; izmantot tradicionālās, rūpnieciskās, postindustriālās un virtuālās tehnoloģijas. Grupās viņi sadarbojas ar saistīto profesiju speciālistiem, kā arī var vadīt grupas un integrēties dažādās biznesa shēmās no klasiskās rūpniecības līdz radošajām industrijām un ārštata darbiniekiem (freelance). Ir spējīgs cieši sadarboties ar klientu un izprast mērķauditorijas vajadzības. Dizainers rada mākslīgu vidi (objektus un virtuālu), novērtējot tās estētisko, funkcionālo un tehnoloģisko īpašību un komponentu ietekmi uz cilvēku, kā arī etniskās, kultūrvēsturiskās iezīmes situācijas kontekstā Eiropas mēroga kultūras telpā.

Īpašas prasības, veicot darba uzdevumus:

radoša (creative) domāšana studijas procesā iegūto zināšanu izmantošanā, spēja intuitīvi atrast korektu problēmu risinājumus.

Darba laikā BSA Dizaina skolā tika izveidotas inovatīvas studijas programmas, lai apgūtu plašu dizaina jomu klāstu, ieskaitot lietotāja interfeisu (UI / UX), kā arī simulētu situācijas un lietošanas scenāriju virtuālajā un materiālajā (ieskaitot 3D) vidē. Iegūtās prasmes ļauj viegli integrēties sarežģītos projektos, kas saistīti ar sarežģītu arhitektoniska vai industriāla rakstura 3D objektu projektēšanu un vizualizēšanu, grafiskiem, animācijas / video un simulācijas procesiem, lietošanas scenārijiem virtuālajā vidē, piemēram: strādāt komandā, kur viens speciālists attīsta personāža raksturu, otrs – raksturu kustības un dinamika, trešajs – vide, kameras leņķi un situācijas, ceturtajs – visas vides un noteiktas ainas vizualizācija ar pilnu detaļu, gaismu, skaņām, secīgumu uc

Studiju programmas saturs un specifika

Programmas ietvaros studenti apgūst vispārējā humānā virziena pamatdisciplīnas: vēsturi, psiholoģiju, vizuālās komunikācijas pamatus, profesionālo valodu, autortiesības. Disciplīnas nodrošina labu pamatapmācību mākslas un dizaina jomā. Studenti apgūst gleznošanu, zīmēšanu, kompozīciju, tipogrāfiku, krāsu mācību, datorgrafiku un citus mācību priekšmetus. Mācību procesā studenti galvenokārt strādā ar datoru dažādos grafiskos redaktoros, kas ir pieprasīti darba tirgū (vektorgrafikas, rastragrafikas, animācija, 3D utt.).

Izglītības process ietver profesionālo praksi, tai skaitā ar ES fondu finansējumu (Erasmus+), kuras laikā students nostiprina iegūtās zināšanas un iegūst prasmes to praktiskai izmantošanai. Kvalitāti garantē akreditēta studiju programma, dinamiski un racionāli attīstāma materiāli tehniskā bāze un augsti kvalificēti mācībspēki ar lielu pieredzi dizaina jomā. Šodien joprojam strādā pasniedzēji, kuri izveidoja Dizaina skolu. Tie ir J.Kārkliņš, A.Ņikitins, B.Stafecka, I.Kopeikina, A.Liskupa, M.Kopeikins, J.Timoščenko.

Viņiem pievienojas arī jaunāki pasniedzēji – M.Linina, N.Pazuhina, G.Vanags, tostarp BSA DS absolventi G.Gūtmanis, K.Kazarjana, N.Maršakova, A.Koleda, Elabasiry Hassan Mostafa Mohameds Anwar un daudzi citi.

Studiju tematiskās jomas un apakšvirzieni:

  • praktiskais – vides, interjera vai to sastāvdaļu dizains;
  • praktiskais – reklāmas dizains un komunikācija
  • poligrāfijas produkcijas un iepakojuma dizains;
  • reklāmas fotogrāfijas dizains un krāsu korekcija;
  • digitālās animācijas dizains;
  • praktiskais – multimediju un UI / UX dizains;
  • praktiskais – digitālās vizualizācijas dizains un 3D modelēšana

Statistika par absolventu nodarbinātību

Absolventu aptauja «Nodarbināts dizaina jomā», dati uz 09.2024

No vairāk kā 173 (100%) absolventiem atbildēja uz jautājumu «Vai jūs strādājirt profesijā?»

150 JĀ / 10 NĒ / 23 nav atbildes

abs apt dd 22

amats vai virziens

skaits

%

freelance

22

13,5

maketētāji

8

6,4

interjera dizains

24

13,3

UX/UI

31

21,4

grafika/druka/reklāma

29

19

dizaina menedžmenta (projektu vai struktūrvienību vadītāji vai uzņēmēji)

11

7,5

nav nodarbināts dizaina jomā

12

5,8

nav atbilde

26

13,3

kopā

173

100

 

Daudziem absolventiem ir sasniegti nozīmīgi panākumi un ir tie zināmi ne tikai Latvijā, bet arī tālu aiz tās robežām:

Gints Gūtmanis - Founder, Art Director - PANIC studio

The animation studio Panic has succeeded in proving that a small and talented team can make an impression on the sharpest minds in the advertising industry by using their marketing knowledge and a strategic approach. American Express, McDonalds, Colgate and Ernst & Young are only a few of the global brands who have chosen to work with this powerful Latvian company.

Panic was created five years ago with an ambitious goal — to create outstanding, globally competitive animation. The studio’s founder, multimedia designer Gints Gūtmanis, believed that it was possible to unite the creative potential of local illustrators, animators and 3D–specialists into one world–class studio. He was, and still is, convinced that animation is one of the strongest forms of storytelling where imagination knows no boundaries.

Gūtmanis largely gained his animation skills in practice garnering experience over many years by working in various advertising, design and digital services agencies.

Nataļja Maršakova
BSA DS lektore, grafiska dizainere,

Kristiana Lepse / Kazarjana
Latvijas dizaineru savienības valdes locekle, koordinatore interjera jautājumos.
Interjera dizains. Telpu dekoratīvā apgleznošana. Lietišķā grafika.

Inna Moreva (Adameņa)
Ilustrētājs / dizainers "Arcana"

Dmitrijs Morevs
Franks – pirmais taksometra robots pasaulē. Izpilddirektors, Londona.
Izpilddirektors un dibinātājs, Limassola.
Starptautiskā taksometru kopiena Arcana iIzpilddirektors un dibinātājs · Rīga

Natālija Mitina
arhitekte, dizainere, studijas "Koncepcija" vadītāja,
Latvijas Dizaineru Savienības biedre, LDS Valdes locekle,
grāmatas «57 veidi, kā piesaistīt klientus. Mārketings un interjera dizaineri» autore.

Žanete Auziņa
Modes māksliniece, zīmola „Žanete Auziņa” dibinātaja,
interneta žurnāla “Confess” redaktors

Tatjana Rjabinkina
Zīmola Just5 dizainere, produktu attīstības direktore.
2009. g Just5 CP09 ieguvis iF produktu dizaina balva,
2010. g. Just5 CP10 ieguvis iF produktu dizaina balva zelta apbalvojumu.
2009. gads – Zīmols Just5 – Grand prix nominācijā “Jaunais vārds” konkursā LABĀKAIS ZĪMOLIS / EFFIE,
2010. g. Just5 CP11 ieguvis Red Dot prēmiju.

j liepinsJānis Liepiņš

Es gadus patsmit zīmēju psd dizainus web lapām lielākajām aģentūrām lv : http://be.net/liepins  

Bet gadus 5 esmu sporta dizainā. Latvijas hokeja visām izlasēm, Latvijas hokeja federācijai gan pasaules čempionātiem hokejā, kas notika LV utt.. Veidoju pat Olimpiskajās spēlēs Latvijas izlases noformēju Pekinā. Pluss liela daļa darbi ir profesionālu psd prezentāciju zīmēšana klientiem.. ā un vēl man ir ap 500 unikāliem dizainiem merch by amazon ASV print on demand servisā,..

tā ka amazonā var nopirkt manis zīmētos kreklus visā pasaulē..

No kursa pašlaik dizainā aktīvi darbojas Rolands Jansons un Ieva Černišova kas strādā Accenture.

Kontakti:

user

BSA DS (mākslas virziena) direktors

prof., MG. ART (dizainā) Mihails Kopeikins
+37167100646
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Rīga, Valērijas Seiles iela 4, 209

user

Dizaina skolas vadītāja palīgs

 
+37167100646
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Rīga, Valērijas Seiles iela 4, 207

BSADS pasniedzeji

BSADS staff vieslektori

 

BSADS digital exhibitBSA DS studiju darbu paraugi diploma samples

Fotoattēli no dažādiem pasākumiem BSA DS RETROSPEKCIJA 2018.-2020.g. ar neformālu BSA DS absolventu asociāciju – vēltījums XX BSA DS dibināšanas gadadienai (.pdf)