IV Starptautiskā praktiskā konference «Studentu prakse - profesionālisma pamats: Force Majeure un Force Minor»

2018. gada 08. – 10. novembris

Ja jūs zināt, kā to izdarīt, dariet, kā zināt. Ja nezināt — dariet, kā ir mācīts.
Timurs Gagins

Visticamāk, mums vairs nebūs cita laika. Tādēļ mums ir jādzīvo tagadnē, pašiem sevi nemānot.
A. Širvindts

Ja Tu esi paklupis un nokritis, tas vēl nenozīmē to, ka Tu ej nepareizā virzienā.
No grāmatas «Vantali vārdi»

Prakse nozīmē darbību, tas ir, darbu. Un darbā kā jau darbā. Ne vienmēr spīd saule un zied smaidi. Diezgan bieži rodas dažādas sarežģītas situācijas, konflikti, krīzes momenti un citi nepatīkami mirkļi. Parasti viedie mentori un gudrie skolotāji runā par to, kā no tiem izvairīties, un daudz retāk par to, ko šajos gadījumos darīt.
Kārtējās konferences "Studentu prakse - profesionalitātes pamats: Force Majeure un Force Minor" organizatori piedāvā apspriest tieši šīs problēmas.
Konferences nosaukumā blakus ir divi vārdi, no kuriem viens ir labi zināms juridisks termins, otrs - absolūts neoloģisms, organizatoru "izgudrojums".
Bet gan viens, gan otrs tiek izmantoti kā metafora.

Force Majeure piedāvājam izskatīt kā: «Situācija, kas liek rīkoties noteiktā veidā, pretēji plānotajam; apstāklis, kuru nevar novērst vai ignorēt» (krievu valodas skaidrojošā vārdnīca, red. Ušakova).
Ir vērts atcerēties zviedru filmu "Force Majeure" (2014.g., režisors Rūbens Estlunds,) un amerikāņu seriālu "Force Majeure" (pirmā sezona - 2011. gadā, 2018. gadā - 8. sezona, režisors Ārons Koršs).

Force Majeure pieprasa ātru, nestandarta, profesionālu rīcību. Kādu? Vai ir iespējams kontrolēt lavīnu un ko darīt, ja tā ir ārpus kontroles? Ko darīt un kā rīkoties situācijā, kuru nav iespējams paredzēt? Kam ir jāsagatavojas? Kādas profesionālās un lietišķās prasmes ir nepieciešamas, lai izdzīvotu uzņēmējdarbības vidē, lai saglabātu karjeras iespējas?

Force Minor – tā ir tikšanās ar "nepārvaramu spēku", krīzi, kad profesionālās prasmes ir bezspēcīgas, bet lietišķās iemaņas šķiet liekas un bezjēdzīgas. Kad īsākais (un vienkāršākais) ceļš uz glābšanos ir atvērts logs jebkurā 23 stāvu daudzstāvu mūsdienu biznesa centrā. Tas ir stāvoklis, kad neko nevar izdarīt. Vai arī var? Kā izturēt tikšanos ar nepārvaramu spēku? Kādas cilvēciskās un personiskās īpašības palīdz izturēt, nesalūzt. Vai ir iespējams totālu mīnusu pārvērst vismaz nelielā plusā, un kas tam nepieciešams?

Šīs konferences ietvaros mēs piedāvājam domāt, runāt, apspriest personīgo pieredzi par šiem un daudziem citiem jautājumiem.

Dalībnieki

1. BSA pasniedzēji
  2. BSA studenti
  3. СПбГЭУ (Sanktpēterburga, Krievija) pasniedzēji un studenti