Atbalsts studentiem, kolēģiem un partneriem no Ukrainas, gan tiem, kuri šobrīd atrodas Latvijā, gan tiem, kuri šajā grūtajā laikā atrodas Ukrainā

Lai sniegtu atbalstu studentiem, kolēģiem un partneriem no Ukrainas, gan tiem, kuri šobrīd atrodas Latvijā, gan tiem, kuri šajā grūtajā laikā atrodas Ukrainā, BSA lūdz studentus, kuri šobrīd atrodas Ukrainā, kā arī tos, kuru pazīstamie, draugi vai radinieki ir Latvijas valstspiederīgie, bet šobrīd atrodas Ukrainā un vēlas atgriezties Latvijā, lūgums sazināties ar mūsu vīzu nodaļu pa e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. lai saņemtu palīdzību oficiālo dokumentu vai ielūgumu noformēšanā no mūsu puses, kā arī vērsties konsulārās palīdzības punktā Ļvovā, kas turpina sniegt konsulāro palīdzību adresē: Hostelis Sakura, blakus pasta nodaļai Nova Poshta №17, Shevchenka iela 323/b.

Latvijas Ārlietu ministrijas diennakts palīdzības ārkārtas situācijās dienesta tālrunis: +37126337711.

Ukrainas vēstniecības Rīgā aktuālā informācija: www.facebook.com/UKRinLatvia/

Informācija par bēgļa statusa piešķiršanu angļu, ukraiņu un krievu valodās ir pieejama Latvijas Cilvēktiesību centra Facebook lapā: https://www.facebook.com/231439980267604/posts/4820148531396703/

Lūdzam pievērst uzmanību, ka Ukrainas pilsoņiem, kam ir biometriskās pases, vīzas ieceļošanai Latvijā nav nepieciešamas!

Ja Jums ir nepieciešams morāls vai psiholoģisks atbalsts, ja Jums ir vajadzība padalīties ar kādu savos pārdzīvojumos, piedāvājam vērsties BSA psiholoģiskās konsultēšanas centrā pie docentes Veras Krieviņas pa e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt..

Papildus informācija par rīcību krīzes situācijās: https://72.sargs.lv

Ja Jūs saskārāties ar finansiālām grūtībām, Jums ir nepieciešams darbs vai radās problēmas ar studiju maksas veikšanu, lūgums sazināties ar prorektori starptautiskajā sadarbībā Intu Buku pa e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Ukrainas pilsoņi var iesniegt pieteikumu Latvijas stipendijas saņemšanai. Ja ir grūtības saņemt rekomendācijas vēstules no Ukrainas augstskolām, Akadēmija izsniegs izziņas par gatavību uzņemt studentu, ko varēs lejupielādēt sistēmā.

Ukrainas pilsoņi arī var iesniegt akadēmisko izziņu vietā sekmju izrakstus ekrānšāviņa veidā ar informāciju par sekmēm no Ukrainas augstskolas iekšējās sistēmas, kā arī foto no ieskaišu grāmatiņām.

Aktuāla informācija par Latvijas stipendijām ir pieejama Akadēmijas mājas lapā, kā arī Valsts izglītības attīstības aģentūras mājas lapā: https://www.viaa.gov.lv/en/studies

Lai atbalstītu jaunus pētniekus un zinātniekus no Ukrainas, Akadēmija piešķir 6 stipendijas studijām juridiskajā un ekonomiskajā doktora studiju programmās.

Visi, kas vēlas sniegt palīdzību, var:

#StandWithUkraine