24.-25. novembrī mūsu akadēmijā norisinājās XII Starptautiskā zinātniski praktiskā konference “Sabiedrības transformācija sociālo un humanitāro zinātņu jomā”.

Tās organizēšanā piedalījās: Baltijas Starptautiskā akadēmija (Latvija); Daugavpils Universitāte (Latvija); Grāmatvedības un Finanšu koledža (Latvija); V.N.Karazin Kharkiv National University (Ukraine); Kyiv National University of Technologies and Design (Ukraine); Research Centre of Industrial Problems of Development of NAS of UkrainePanevezys University of Applied Sciences (Lithuania); Simon Kuznets Kharkiv National University of Economics (Ukraine); Siedlce University of Natural Sciences and Humanities (Poland); University of Oradea (Romania); Kyiv Agrarian University of the National Academy of Agrarian Sciences of Ukraine (Ukraine); Lithuanian Sports University (Lithuania); Department of Economics, University of Messina (Italy); LTJSS’s Priyadarshini College of Engineering (India); Polytechnic University of Portalegre (Portugal).

Diskusijai konferences ietvaros tika sagatavoti 120 zinātniski ziņojumi. Tos klātienē un tiešsaistē prezentēja zinātnieki no 19 valstīm.

Atklājot konferenci, BSA pētnieciskā darba prorektors, asociētais profesors Vladislavs Volkovs atzīmēja, ka starptautiskās zinātniskās konferences Rīgā popularitāte pieaug, par ko liecina Eiropas universitāšu ģeogrāfijas paplašināšanās, kuru profesori piedalījās kā prezentētāji.

Konferences plenārsēdē ar informatīviem zinojumiem uzstājās Nacionālās tehniskās universitātes “Harkivas Politehniskais institūts” profesore Nina Pidbutska, Ukrainas Nacionālās Zinātņu akadēmijas Industriālo problēmu attīstības pētniecības centra direktore Viktoriia Khaustova, University of Minho and NIPE (Portugāle) profesore Rita Mafalda Dionisio de Sousa, University of Messina (Itālija) pētniece Alessandra Costa, Ukrainas Nacionālās akadēmijas Kijevas Agrārās universitātes rektors Olexandr Nykytyuk, Baltijas Starptautiskās akadēmijas lektors Raimonds Rublovskis.

Citi ziņojumi tika apspriesti šādās sekcijās: tiesību zinātne; problēmas mūsdienu psiholoģijā: teorija un prakse; ilgtspējīgas finanses un ekonomika; iekļaušanas risinājumi tulkošanā, pedagoģijā un sociālajā darbā; vadība, uzņēmējdarbība un inovācijas, komunikāciju tehnoloģijas un tūrisms; Eiropas drošības ģeopolitiskie un humanitārie aspekti.

Konferences ietvaros norisinājās apaļais galds par tēmu “Implicīto attieksmju izpētes problēma”, kurš ieinteresēja daudzus psihologus.

Konferences materiāli tiks publicēti Akadēmijas zinātnisko rakstu krājumā elektroniskā veidā BSA mājaslapā rubrikā “Pētniecība”.

Fotogrāfijās: Konferenci atklāj BSA zinātniskā darba prorektors Vladislavs Volkovs. Notiek plenārsēde. Uzstājas BSA profesore Irina Plotka.

Kristīnes Ļahovas fotogrāfijas.