ERASMUS vieslektoru lekcijas (Sedlces Universitāte, Polija)

UWS logo poziomCienījamie studenti!

23.-27. septembrī  Baltijas Starptautiskās akadēmijā notiks vieslektora Agnieszka Laszuk lekcijas "E-mail writing for business", "Teaching English through songs", "Words and their stories - how some words and expressions have become part of the English language", "Animal idioms in English" (Svešvalodu centrs, Sedlces Universitātes, Polija) un vieslektora Danuta Olejnik lekcijas "E-mail writing for business", "British vs American English", "Words and their stories - how some words and expressions have become part of the English language", "English money idioms - phrases and expressions about finance" (Svešvalodu centrs, Sedlces Universitātes, Polija) angļu valodā.

23.-27. septembrī
Plkst. 9.30