BSA delegācijas darba vizīte Bjalistokā

ERASMUS+ programmas ietvaros pagājušajā nedēļā aizritējusi BSA virziena “Tiesību zinātnes” vadītājas, docentes I.Cvetkovas, bibliotēkas direktores N.Gratkovskas, asociētas profesores N.Novožilovas un Personāldaļas vadītājas N.Rešetilovas darba vizīte Bjalistokas universitātes Juridiskajā fakultātē. Viņi iepazinās ar fakultātes programmām, ar Personāldaļas darba īpatnībām

Delegācija apmeklēja jaunāko Bjalistokas universitātes bibliotēku, kas tika uzcelta 2020. gadā. Natālija Gratkovska atzīmēja tās neapšaubāmās priekšrocības - zināšanu, inovāciju un estētiskā dizaina sinerģiju, kur tika izveidota ērta augsto tehnoloģiju publiskā telpa ar kopstrādes funkcijām, kas ir vērsta uz indivīdu. BSA bibliotēkas direktorei N.Gratkovskai tika prezentētas jaunas vērtīgas jurisprudences grāmatas angļu valodā, kas papildinās BSA bibliotēkas fondu un ļaus BSA studentiem apgūt literatūru par dažādām juridiskajām tēmām.

Bjalistokas studentiem arī tika rīkotas vairākas tematiskas lekcijas. Asociētā profesore Nadežda Novožilova nolasīja lekcijas par apdrošināšanas tiesisko regulējumu Latvijā un ES, bet docente Irina Cvetkova iepazīstināja studentus ar bankrota procedūru Eiropas valstīs. Lekcijas izraisīja lielu interesi augstskolu studentu vidū, jo fakultātē nav atsevišķu kursu par norādītajām tēmām, toties pasniedzējiem ir liela praktiskā pieredze un viņi personīgi piedalījās tiesiskā regulējuma veidošanā Latvijā attiecīgajā jomā.

Kopīgā tikšanās ar fakultātes vadību tika pārrunātas sadarbības paplašināšanas perspektīvas, panākta vienošanās par starptautisko sadarbību un līguma noslēgšanu, kā arī kopīgas starptautiskas vasaras skolas rīkošanu.