Erasmus veiksmes stāsts Ž. Caurkubule

Augstākās izglītības sistēmā strādāju vairāk kā 35 gadus - kā pasniedzēja, sākot no katedras asistentes līdz asociētajai profesorei, kā arī dažāda līmeņa vadītāja amatos dažādās augstākajās mācību iestādēs: studiju programmas direktore, fakultātes dekāne, augstskolas prorektore, augstskolas rektore.
ERASMUS programmai pievienojos 2008./2009. studiju gadā, apmeklējot administratīvās vizītes ietvaros Wloclavekas humanitāri ekonomisko augstskolu (Polija). Kā pasniedzēja 2016./2017. studiju gadā uzstājos ar lekciju Šauļu koledžā (Lietuvā).
Pēdējās vizītes laikā 2017.gada septembrī Šauļu koledžā Lietuvā es iepazinos ar koledžas mācību, metodisko un zinātnisko darbu vadības organizāciju, mācību procesa kvalitātes vadības sistēmu, kas deva man iespēju salīdzināt tās ar savas augstskolas kvalitātes vērtējuma kritērijiem. Vizītes laikā es uzstājos ar lekciju par tēmu “Improving Social Policy as a Factor of Sustainable Development of Latvia”, kā arī vadīju semināru šajā tematā.
Vizītes laikā iepazinos ar koledžas studentu prakses organizāciju dienesta viesnīcā un studentu patstāvīgā darba organizēšanu. Šī pieredze dod man iespēju sagatavot augstas kvalitātes speciālistus.
Koledžas apmeklējuma laikā piedalījāmies diskusijās ar koledžas un tās struktūrvienību vadītājiem, apspriežot jautājumus par tālāko sadarbības attīstību un prakses organizāciju programmas ERASMUS ietvaros.
Apmainoties ar kolēģiem darba pieredzē, tieši satiekoties ar tiem, bagātināju savu profesionālitāti, kas turpmāk ļaujs radoši izmantot šo pieredzi savā praktiskajā darbībā.
Esmu apmierināta, ka ir tāda iespēja ERASMUS programmas ietvaros, apmeklējot citu ES valstu augstskolas, iepazīties ar dažādām augstskolām un kolēģiem, apmainīties darba pieredzē, uzzināt tradīcijas, pasniegšanas metodes un formas.

Dr.sc.ing., as.prof. Ž.Caurkubule