Izsludināta pieteikšanās Turcijas stipendijām

Latvijas izglītības institūciju absolventi un topošie šī gada absolventi, kā arī pētnieki un akadēmiskais personāls, kuri vēlas studēt bakalaura, maģistra vai doktora studiju programmās vai veikt pētniecisko darbu Turcijā, aicināti pieteikties Turcijas valdības stipendijām.

Interesentiem jāņem vērā, ka lielākā daļa programmu Turcijas universitātēs tiek pasniegtas turku valodā. Tomēr dažas universitātes un nodaļas piedāvā programmas angļu vai citās valodās, kandidātiem, kuri vēlas studēt šajās programmās, ir jābūt starptautiski atzītam valodas sertifikātam (TOEFL un citi līdzvērtīgi sertifikāti). Lielākajai daļai programmu nepieciešami starptautiski iestājpārbaudījumu rezultāti, piemēram, GRE, GMAT, SAT utt.

Lai pieteiktos bakalaura studiju stipendijām, pretendentam jābūt ne vecākam par 21 gadu, maģistra studiju stipendijas gadījumā - ne vecākam par 30 gadiem, doktorantūras stipendijas gadījumā – ne vecākam par 35 gadiem, savukārt pētniecības stipendijas pretendentiem nav jābūt vecākiem par 45 gadiem.

Turcijas stipendiju programma stipendiātam:

• nodrošina prakses vietu
  • sedz mācību maksu
  • ļauj apgūt turku valodu studiju pirmajā gadā
  • nodrošina izmitināšanu
  • sedz vienreizēju lidojuma biļeti
  • nodrošina veselības apdrošināšanu
  • nodrošina arī ikmēneša stipendiju - 1000 TL (~66 EUR) bakalaura līmenī, 1400 TL (~93 EUR) maģistra līmenī un 1800 TL (~120 EUR) doktora līmenī.

Pieteikšanās stipendijai bakalaura un maģistra studijām notiek līdz 2022. gada 20. februārim, pētniecībai - 4 reizes 2022. gada laikā. Pieteikšanās notiek tikai tiešsaistē interneta vietnē.

Detalizēta informācija par pieteikšanos Turcijas stipendijai, kā arī iesniedzamo dokumentu saraksts atrodami programmas mājaslapā.

Jautājumu un neskaidrību gadījumā aicinām rakstīt uz e-pasta adresi: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. vai zvanīt pa tālruni 0 850 455 0 982.

Vairāk: https://www.viaa.gov.lv/lv/jaunums/izsludinata-pieteiksanas-turcijas-stipendijam