Ukrainas zinātnes dienas

Mūsu Baltijas Starptautiskajā akadēmijā auglīgi norisinājās Ukrainas zinātnes dienas. Tajos piedalījās piecu Ukrainas zinātnisko institūciju profesori un docenti. Viņi pulcējās Rīgā, lai tuvāk iepazītos ar  BSA zinātnisko un mācību darbību.

Ukrainas Zinātnes dienu ietvaros BSA veiksmīgi īsteno īpašu ERASMUS+ starptautiskās apmaiņas programmas grantu KA-107, kas dod tiesības uzaicināt pieredzes apmaiņā zinātniekus no Ukrainas.

V.N. Karazina Harkovas Nacionālā universitāte, Kijevas Nacionālā tehnoloģiju un dizaina universitāte, Semjona Kuzņeca Harkovas Nacionālā ekonomikas universitāte, Nacionālā tehniskā universitāte «Harkovas Politehniskais institūts», Ukrainas Nacionālās Zinātņu akadēmijas Rūpniecības attīstības problēmu pētniecības centrs izteica vēlmi izmantot šīs tiesības.

Baltijas Starptautiskā akadēmijai jau ir uzkrāta daudzpusīga sadarbības pieredze ar Ukrainas augstskolām, pamatojoties uz abpusēji izdevīgiem līgumiem. Ukrainas zinātnieki regulāri piedalās BSA rīkotajās starptautiskajās zinātniskajās konferencēs, piedalās kopīgu zinātnisko pētījumu veikšanā, lasa vieslekcijas.

Saskaņā ar Ukrainas zinātnes dienu programmu BSA notika divi apaļie galdi, vairākas diskusijas un semināri. Tajās piedalījās profesors, V. N. Karazina Harkovas Nacionālās universitātes prorektors Boriss Samorodovs, Nacionālās tehniskās universitātes "Harkovas Politehniskais institūts" Socioloģijas  katedras vadītājs, profesors Volodimirs Morozs, Kijevas Nacionālā Tehnoloģiju un dizaina universitāte  Dizaina katedras vadītāja Kalina Paškeviča, Semjona Kuzneca Harkovas Nacionālās ekonomikas universitātes Starptautiskās ekonomikas katedras vadītāja Nadija Proskurņina, Ukrainas Zinātņu akadēmijas Pētniecības centra direktora vietniece zinātnes jautājumos Irina Gubareva un viņu kolēģi .

Mūsu akadēmiju Ukrainas zinātnes nedēļas pasākumos pārstāvēja Senāta priekšsēdētājs, profesors Staņislavs Buka, pētniecības prorektors Vladislavs Volkovs, starptautisko attiecību prorektore Inta Buka, starptautiskās programmas ERASMUS+ koordinatore Viktorija Petļaka, virzienu un programmu vadītāji.

Kā uzskata Baltijas Starptautiskās akadēmijas Senāta priekšsēdētājs, profesors Staņislavs Buka, kurš savulaik absolvējis V.N.Karazina Harkovas Nacionālo universitāti, tik reprezentatīvas Ukrainas zinātnieku vizīti, viņu tiešo saziņu ar BSA zinātniekiem, diskusijas bagātināja abas puses un stiprināja biznesa kontaktus starp tām.

Ukrainas Zinātnes dienu laikā tika nolemts aktīvāk izmantot BSA izdoto Baltic Journal of Legal and Social Sciences (“Sociālo Zinatņu Baltijas Žurnāls”), lai pievērst uzmanību divu diplomu programmu īstenošanai, paplašināt kopīgo zinātnisko pētījumu loku. Zinātnisko sakaru padziļināšanai abas puses plāno plašāk izmantot ERASMUS+ starptautiskās apmaiņas programmas iespējas ar Ukrainu.

Attēlos: Senāta priekšsēdētājs Staņislavs Buka sveic viesus. Viesi no Harkovas Nacionālās universitātes, kas nosaukta V.N. Karazina vārda. Zinātņu prorektors Vladislavs Volkovs un BMA akadēmisko virzienu vadītājs  Boriss Heimanis iepazīstina Ukrainas Zinātņu akadēmijas Pētniecības centra darbiniekus ar kopīgu zinātnisko pētījumu iespējām. Starptautiskās ERASMUS+ programmas koordinatore BSA Viktorija Petļaka (centrā) un Nacionālās Tehniskās universitātes "Kharkiv Polytechnic Institute" pārstāvji profesori Volodimirs Morozs un Dina Tereščenko.

Fotogrāfiju autores Daria Stankovskaja un Kristīna Ļahova