Parakstīta sadarbības programma 2023.-2026. gadiem

Mūsu akadēmijā darba vizītē viesojās reprezentatīva delegācija no Sedlces Universitātes, ar kuru Baltijas Starptautisko akadēmiju saista jau senas draudzīgas saites. Šo slaveno Polijas universitāti pārstāvēja tās rektors, profesors Miroslavs Minkina, Drošības Zinātņu institūta direktors, profesors Staņislavs Topoļevskis un Sociālo zinātņu fakultātes prodekāns Radoslavs Kornecs.

Viesi tikās ar akadēmijas, studiju virzienu un programmu vadītājiem, iepazinās ar BSA izglītības centriem, Zinātniskās bibliotēkas krājumiem, studentu mākslas galeriju BiArt.

Lietišķās un padziļinātās sarunas laikā ar poļu draugiem, kurā BSA pārstāvēja Senāta priekšsēdētājs Staņislavs Buka, rektora pienākumu izpildītāja Svetlana Smane, starptautisko attiecību prorektore Inta Buka, doktorantūras vadītāja Tatjana Jurkeviča, studiju virziena “Tiesību zinātne” vadītāja Irina Gafta, Zinātniskās bibliotēkas direktore Natālija Gratkovska, tika izteikti vairāki konstruktīvi priekšlikumi abpusēji izdevīgu saišu attīstībai.

Īpaša uzmanība tika pievērsta nepieciešamībai palielināt kopīgo projektu skaitu. Savstarpēju atbalstu guva priekšlikumi par kopīgām konferencēm, kopīga zinātniskā žurnāla izdošanu, dubultdiplomu ieviešanu, kopīgas doktorantūras programmas tiesību zinātnēs izveidošanu un kopīgu vasaras skolu rīkošanu.

Šie un citi priekšlikumi ir atspoguļoti Baltijas Starptautiskās akadēmijas un Sedlces Universitātes Sadarbības programmā 2023.-2026. gadiem, kuru parakstīja BSA Senāta priekšsēdētājs Staņislavs Buka un Sedlces Universitātes rektors Miroslavs Minkina.

Fotogrāfijās: Draudzīga saruna starp sadarbības partneriem. BSA Senāta priekšsēdētājs Staņislavs Buka un Sedlces Universitātes rektors Miroslavs Minkina apmainās ar parakstītiem Programmas oriģināliem. Viesi iepazīstas ar Latviešu kultūras centru.

Arinas Sosneres un Kristīnes Ļahovas fotogrāfijas.