Starptautiskā vasaras skola ārvalstu studentiem

Par labu tradīciju mūsu Baltijas Starptautiskajā akadēmijā ir kļuvusi vasaras skolu rīkošana ārvalstu studentiem. Šovasar BSA starptautiskās apmaiņas programmas ERASMUS+ granta ietvaros norisinās Vasaras studentu skola “Digitālais bizness un finanses: menedžments rītdienai”. Tajā piedalās astoņu augstskolu studenti un pasniedzēji no Bulgārijas, Luksemburgas, Polijas, Portugāles, Rumānijas, Ukrainas, Čehijas un Igaunijas. Vasaras skolas programmā galvenā uzmanība ir pievērsta digitālo procesu biznesā un grāmatvedībā izpētei.

Atklājot nodarbības BSA Eiropas centrā, Vasaras skolas organizatori – maģistrantūras programmas “Starptautiskās finanses un ekonomika” direktore, BSA docente Žanna Černoštana un ziemas un vasaras skolu koordinatore, BSA docente Jekaterina Vozņuka Baltijas Starptautiskās akadēmijas vārdā sirsnīgi sveica Eiropas universitāšu pārstāvjus un novēlēja viņiem sekmīgas mācības un pasniedza BSA piemiņas suvenīrus. Vasaras skolas pasākumu organizēšanā un vadīšanā aktīvi iesaistījās arī Baltijas Starptautiskās akadēmijas Studentu parlaments.

Pirms nodarbību sākuma augstskolu pārstāvji radoši prezentēja savas augstskolas: South-West University Neofit Rilski (Bulgārija), Metropolitan University in Prague (Čehija), Tallinn University of Applied Sciences (Igaunija), University of Applied Sciences in Nowy Sacz, Bialystok University of Technology, University in Siedlce (Polija), University of Maia (Portugāle), University of Oradea (Rumānija), Kyiv National Linguistic University (Ukraina).

Informatīvas un inovatīvas lekcijas nolasīja pieaicinātie speciālisti-praktiķi: firmas SAP Business&Enterprise biznesa arhitekts Aleksandrs Popovs, ekonomikas doktors, AB Solutions Capital Management Company ekskluzīvais direktors Aleksejs Aleksandrovs, ekonomikas doktors no Luksemburgas Michel Verlaine, Baltijas Starptautiskās akadēmijas pasniedzēji: profesore Tatjana Jurkeviča, docente Inese Ratanova, lektore Jūlija Rastorgujeva.

Vasaras skolas klausītāji saņēma daudz noderīgas informācijas meistarklasēs, kuras novadīja vadošā speciāliste no Portugāles Politehniskās universitātes biznesa inkubatora Liliana Pego, starptautiskās platformas Technology Commercialization pārstāvji Arsēnijs Sergejevs, Aleksejs Korabovskis un starptautiskās ERASMUS+ programmas BSA koordinatore Viktorija Petļaka.

Ārzemju studentu atmiņā uz ilgu laiku paliks ekskursijas Vecrīgā, Jūrmalā, saulrieta vērošana Rīgas kanālos un brauciens uz Igaunijas pilsētu Tartu, kur viņem bija iespēja iepazīties ar zinātnes centru AHHAA.

Fotogrāfijās: Vasaras skolas dalībnieki. Studenti no Polijas prezentē savas universitātes. Viesus priecē piemiņas suvenīri no BSA.

Georgija Kozlova fotogrāfijas.