Spilgta iespaidu par Ķīnu palete

Dzīvu un pelnītu interesi mūsu Baltijas Starptautiskās akadēmijas studentu, pasniedzēju un viesu vidū izraisīja izstāde par Ķīnu “Iespaidu palete”. To ķīniešu Jaunā gada priekšvakarā organizēja akadēmijas mākslas galerija BIArt. Spilgtajā un daudzkrāsainajā izstādē eksponēti seši desmiti gleznu, kuru autori ir divpadsmit Latvijas mākslinieki, kuri pagājušā gada nogalē pēc Ķīnas Tautas Republikas vēstniecības Latvijā iniciatīvas devās radošā ceļojumā uz Ķīnu.

Un iespaidu Latvijas māksliniekiem bija daudz, izstādes atklāšanā atzīmēja šī brauciena organizatore un koordinatore, ķīniešu glezniecības studijas “Lidojošā Ota” vadītāja Jekaterina Bai. Mēs apmeklējām Dienvidķīnas Pedagoģiskās universitātes Mākslas katedru, Guandžou mākslas muzeju, apskatījām daudzas šīs daudzmiljonu pilsētas apskates vietas, apmeklējām Haidžu nacionālo parku un tikāmies ar ķīniešu glezniecības un kaligrāfijas meistariem. Šie iespaidi un emocijas atspoguļojās brauciena dalībnieku darbos.

Šī spilgtā un dzīvespriecīgā izstāde ir laba Latvijas mākslinieku un galerijas BIArt dāvana mūsu ķīniešu draugiem Jaunajā gadā, atklājot izstādi, pateica tās kurators, Latvijas Mākslinieku savienības biedrs Valentīns Daņiļenko. Šie darbi ierakstīs jaunu lappusi katra izstādes dalībnieka radošajā biogrāfijā, kuru vidū ir daudz slavenu gleznotāju, piemēram, Ludmila Pereca, Vera Grota, Jekaterina Bai, Valērijs Makovojs, Aleksandrs Ņeberkutins, Līga Kempe.

BSA zinātņu prorektors, asociētais profesors Vladislavs Volkovs sirsnīgi apsveica izstādes atklāšanas dalībniekus ķīniešu Jaunajā gadā un atzīmēja, ka mūsu akadēmijai ar Ķīnu ir ilgstoši draudzīgi sakari. Mūsu akadēmiju absolvēja vairāki ķīniešu studenti, un mūsu BIArt galerijā tika eksponētas ķīniešu mākslinieku gleznas. Un jaunā izstāde sniegs jaunu ieguldījumu draudzīgu sakaru veidošanā ar Ķīnu izglītības un kultūras jomā.

Šo secinājumu savā runā atbalstīja BSA pasniedzējs Raimonds Rublovskis, kurš nesen apmeklēja zinātnisko semināru Ķīnā. Šī izstāde, viņš atzīmēja, padara mums tuvāku un skaidrāku lielās austrumu valsts kultūru un tradīcijas.

Izstādes atklāšanā piedalījās Ķīnas Tautas Republikas vēstniecības Latvijā konsule Song Danhui. Viņa pateicās Baltijas Starptautiskajai akadēmijai, mākslas galerijai BIArt, Latvijas māksliniekiem par spilgtas un izglītojošas izstādes organizēšanu, un atzīmēja, ka tā padziļinās Latvijas iedzīvotāju izpratni par Ķīnu.

Izstāde atrodas BSA korpusā Valērijas Seiles ielā 1/4 un ilgs līdz 10. martam. Tā ir pieejama bez maksas akadēmijas darba laikā. To labi papildina ķīniešu kaligrāfijas paraugu izstāde Eiropas augstskolu studentu izpildījumā.

Fotogrāfijās: Izstādi atklāj BSA zinātņu prorektors, asociētais profesors Vladislavs Volkovs, māksliniece Jekaterina Bai, Latvijas Mākslinieku savienības biedrs Valentīns Daņiļenko. Izstādes dalībniekus sveic Ķīnas Tautas Republikas vēstniecības konsule Song Danhui. Latvijas mākslinieki, kuri viesojās Ķīnā. Ķīnietes portrets Līgas Kempes izpildījumā.

Arinas Sosneres, Natālijas Gratkovskas, Georgija Kozlova, Alekseja Ignatjeva fotogrāfijas.