"Vienkārši ziema" studentu galerijā BIART

“Vienkārši ziema” ir jaunā, personīgā Aļonas Savjukas izstāde BIArt galerijā. Vienkārši” ir tikai vārds. Bet ekspozīcijas gleznas pārsteidz un liek aizdomāties. Uz rīsu papīra ir pārsteidzošas Latvijas ainavas, kuriem piemit ķīniešu vai japāņu stils.

“Aļona ir īsta amatniecības meistare”, –  ar lepnumu atzīmē galerijas kurators, Latvijas Mākslinieku savienības loceklis – Valentīns Daniļenko. “Viņa studēja Austrumu glezniecību, tradicionālu ķīniešu ainavu Liaoning universitātē Anisanas pilsētā, un mācījas pie slaveniem austrumu glezniecības meistariem. Viņas darba lakonismu, harmoniju, un simbolismu ir grūti nepamanīt.

Aļonna Savjuka ir plaši pazīstama Latvijā kā atsaucīga filantropiste. Viņa ir viena no labdarības projekta “No sirds dvēselei” iniciatoriem. Projekta ietvaros divu gadu laikā pansionātam tika ziedoti apmēram pieci simti gleznu. Viņu vidū ir daudz BIArt galerijas draugu darbu.

Fotogrāfijas: izstādes kurators Valentīns Danilenko sveic Aļonu Savjuku. "Latvijas atkausēšana" ķīniešu stilā. "Sniega maigums" japāņu stilā.

Fotogrāfijas no Aļonas Savjukas arhīva.