Austrumu glezniecības meistarklase BSA

Vēsts, ka pazīstamā ķīniešu un japāņu glezniecības pazinēja, māksliniece Aļona Savjuka rīkos austrumu glezniecības meistarklasi mūsu Baltijas Starptautiskajā akadēmijā, ir guvusi dzīvīgu atsaucību BSA studentu, pasniedzēju un viesu vidū. Viņu vidū bija arī slavenā dziedātāja Marija Naumova, māksliniece Marija Abdujeva, bards Aleksandrs Kazakovs. Viņi visi vēlējās iepazīt austrumu glezniecības lielos un mazos noslēpumus.

Šīs neparastās meistarklases organizators, BiArt studentu galerijas koordinators Valentīns Daņiļenko iepazīstināja viesus tuvāk ar Aļonu Savjuku. Viņš ar lepnumu atgādināja, ka viņa kā filozofe ir studējusi austrumu filozofiju, glezniecību Ķīnā, kaligrāfiju, ir stažējusies pie slaveniem austrumu mākslas meistariem Li Čže, Gun Sjuecina, Čžou Bina un citiem. Viņa vairākkārt piedalījās BiArt studentu galerijas izstādēs.

Viņas darbu izstādes “Vienkārši ziema” noslēgums tika atzīmēts ar šo meistarklasi. Aļona to nepiespiesti izmantoja kā dažādu ķīniešu un japāņu glezniecības paraugu, izpildījuma tehnikas un austrumu simbolu ilustrāciju. Turklāt viņa psiholoģiski sagatavoja meistarklases dalīdniekus viņiem pazīstamās narcises zīmējumu izveidošanai.

Viņa atzīmēja, ka austrumu glezniecības meistari uzskata, ka, veidojot zīmējumu, daiļradē nav laba vai slikta, nav pareiza vai nepareiza. Ir tikai tas, ko sauc par “īstu”. Par to gribot negribot pārliecinājās visi meistarklases dalībnieki, lai gan daudzi pirmo reizi zīmēja narcises ar ķīniešu tinti uz rīspapīra. Šo trīs gleznošanas stundu laikā viņi saprata, cik patiesi ir tas, ka mākslinieks dzīvo katrā cilvēkā. Ir tikai jārada apstākļi viņa spēju atklāšanai.

Fotogrāfijās: Aļona Savjuka nosaka toni daiļradei. Divi talanti – māksliniece Aļona Savjuka un dziedātāja Marija Naumova. Meistarklases dalībnieki demonstrē savus zīmējumus.

Vladimira Starkova un Marijas Abdujevas fotogrāfijas.