Borisa Infantjeva monogrāfijas prezentācija

Mūsu Baltijas Starptautiskajā akadēmijā “Sudraba universitātes” klausītāju dzīvu interesi izraisīja literatūrzinātnieka Borisa Infantjeva monogrāfijas “Krievu un latviešu literārie sakari” prezentācija. Šī grāmata tika izdota pēc Latvijas Vecticībnieku biedrības iniciatīvas ar Latvijas Pareizticīgās Baznīcas un Baltijas Starptautiskās akadēmijas atbalstu. Šī izdevuma redaktores pienākumus veiksmīgi izpildīja BSA Centrālās zinātniskās bibliotēkas direktore Natālija Gratkovska.

Mūsu akadēmijas veterāni labi atceras profesoru, literatūrzinātnieku, valodnieku, vēsturnieku Borisu Infantjevu, apbalvoto ar Triju Zvaigžņu ordeni, kurš pasniedza BSA. Vēl viņa dzīves laikā, 2007. gadā, tika izdota viņa grāmata “Baltu-slāvu kultūras sakari”. Jaunā grāmata kļuva par pirmās monogrāfijas memoriālo noslēgumu.

Iepazīstinot klausītājus ar jaunumu, projekta autors, Latvijas Vecticībnieku biedrības priekšsēdētājs Illarions Ivanovs sirsnīgi pateicās Baltijas Starptautiskajai akadēmijai par laipno attieksmi pret zinātnieka piemiņu un palīdzību viņa darbu iemūžināšanā. Tie satur nenovērtējamu viņa pētījumu un pārdomu apkopojumu par krievu un latviešu tautu kultūru mijiedarbību.

Monogrāfijas apspriešanā piedalījās BSA profesore Oksana Fiļina, Centrālās zinātniskās bibliotēkas direktore Natālija Gratkovska, docente Irina Markina un vairāki “Sudraba universitātes” klausītāji. Viņi atzīmēja, ka tā atradīs savus lasītājus pasniedzēju un studentu, veterānu un jauniešu vidū.

Fotogrāfijās: Profesore Oksana Fiļina iepazīstina klātesošos ar projekta autoru Illarionu Ivanovu. Diskutē docente Irina Markina un projekta autors, Grebenščikova garīgās skolas rektors Illarions Ivanovs. Uzstājas monogrāfijas redaktore, Centrālās zinātniskās bibliotēkas direktore Natālija Gratkovska.

Natālijas Gratkovskas un Oksanas Fiļinas fotogrāfijas.