RISEBA dāvinājums BSA bibliotēkai

BSA Centrālā Zinātniskā bibliotēka aicina studentus un pasniedzējus iepazīsties ar jaunieguvumu: Dr.psych., Mg. sc.sal., Mg.sc.administer. Maijas Zakriževskas-Belogrudovas grāmatu “Stresa anatomija”, dāvinājumu no biznesa, mākslas un tehnoloģijas augstskolas RISEBA.

Mūsdienu neprognozējamā pārmaiņu laikā ir būtiski mainījusies katra cilvēka darba un privātā dzīve, tieši ietekmējot psihisko un fizisko veselību. Stresa izraisošie faktori un simptomi ir ļoti individuāli, ilgstošs un hronisks stress var atstāt paliekošas sekas veselībai, darbaspējām un dzīves kvalitātei kopumā.

Monogrāfijā ir sniegts apkopojošs pārskats par stresu un piedāvāti daudzi noderīgi praktiskie padomi un uzdevumi, kas var palīdzēt individuāli vai organizācijām apzināties stresa faktorus, simptomus un izprast stresa pārvarēšanas iespējas, nodrošinot psihoemocionālo labklājību mikro un makro līmenī.

Grāmata paredzēta organizāciju vadītājiem, darbiniekiem, jauniem darbiniekiem, studentiem, augstskolu absolventiem, kuri uzsāk savas darba gaitas, un ikvienam interesentam, kurš meklē idejas un atbalstu stresa pārvarēšanai un iedvesmu ikdienas dzīves līdzsvara uzlabošanai.

Grāmatas autore 2020. gada rudenī vadīja BSA programmas “Psiholoģija” akreditācijas komisiju, apmeklēja BSA Centrālo Zinātnisko bibliotēku un augsti novērtēja bibliotēkas fondu.

"Maijas Zakriževskas-Belogrudovas monogrāfija ir ne tikai grāmata par stresu un tā regulēšanas metodēm, bet arī par cilvēka dzīves kvalitāti, savstarpēju sadarbību, organizācijas mērķu sasniegšanu un cilvēka mācīšanos un pilnveidošanos dzīves garumā, pārvarot ārējās grūtības un iekšējās destruktīvās izjūtas," grāmatu vērtē RISEBA vadošā pētniece, profesore Dr. psych., Mg. math., Mg. hrm. Lūcija Rutka.

Grāmata ir pieejama lasīšanai uz vietas BSA Centrālās Zinātniskās bibliotēkas telpās (Lomonosova iela ¼, otrajs stāvs)