BSA zinātnieki piedalījās Starptautiskā ekspertu konferencē "Krievijas-Ukrainas karš 2022-2023: izcelsme, cēloņi, gaita un sekas"

15.-16.jūnijā Ostrovica Svenktošinskā (Polija) ar lielu panākumu notika Juzefa Golušovska Lietišķo zinātņu akadēmijas organizēta Starptautiska ekspertu konference "Krievijas-Ukrainas karš 2022-2023: izcelsme, cēloņi, gaita un sekas".

Konferences atklāšanas ceremonijā piedalījās vairāk nekā 100 dalībnieku no dažādām valstīm, tostarp Polijas Republikas senatori un ģenerāļi. Akadēmijas rektors Pāvels Gotoveckis uzstājas ar apsveikuma runu, bet Polijas prezidenta Andžeja Dudas pārstāvis apsveica konferences organizatorus un pasniedza Ordeņa par nopelniem virsnieka krustu Akadēmijas Goda profesoram.

67 starptautisko attiecību, drošības zinātņu, tiesību, socioloģijas un medicīnas ekspertu no 16 valstīm (Ukrainas, Latvijas, Lietuvas, Čehijas, Slovākijas, Ungārijas, Rumānijas, Moldovas, Dānijas, Itālijas, Vācijas, ASV, Lielbritānijas, Indijas, Azerbaidžānas un Gruzijas) prezentēja dažādus viedokļus par kara notikumiem. Latviju konferencē pārstāvēja BSA as.profesore Tatjana Jurkeviča un docente Irina Gafta.

Konferences gaitā notika autoru sesijas, tematiskie forumi un militārās tehnikas izstādes. Ziņojumi izraisīja lielu interesi zinātniskas novitātes un praktiska nozīmīguma dēļ. Daudzi ziņojumi izraisīja zināmu rezonansi konferences dalībnieku vidū.

Papildus politologs, profesors Pāvels Soroka prezentēja jaunu monogrāfiju "Krievijas agresijas pret Ukrainu atsevišķi aspekti politiskajā, militārajā un ekonomiskajā sfērā", skarot kara ietekmi uz Polijas aizsardzības sistēmu un sociālekonomisko attīstību.

Konference kļuva par ievērojamu notikumu, kas izraisīja lielu interesi no ES un citu valstu universitāšu un augstskolu puses un pievērsusi plašu sabiedrības uzmanību.