Mūsu Baltijas Starptautiskās akadēmijas BiArt studentu galerijas svarīga sastāvdaļa ir mākslinieku vārdos nosauktās gleznu galerijas. Uz to sienām ir izvietotas gleznas, kuras akadēmijai dāvināja mākslinieki vai viņu mantinieki. Būtībā šāda auditorija vienlaikus ir viena vai otra mākslinieka darbu izstāžu zāle. Šāds gods BSA ticis piešķirts Iosifam Elgurtam, Arturam Ņikitinam, Svetlanai Hajenko, Edgaram Miķelsonam, Vladimiram Pavlovam, Valentīnam Daņiļenko un citiem otas meistariem.
Martā viņu rindas papildināja Valērija Šuvalova. Par viņas vārdā nosauktās memoriālās auditorijas pamatu kļuva 26 gleznas, kuras akadēmijai uzdāvināja viņas māte Lidija Habačova. Viņa atgādināja, ka viņas meita bija Latvijas Mākslinieku savienības biedre, pasniedza BSA, kur pērn norisinājās viņas memoriālā izstāde. Savā runā Lidija Habačova atzīmēja, ka viņas meitas gleznas tiks glabātas drošā vietā un priecēs BSA studentus un pasniedzējus.
Pieņemot nenovērtējamo dāvanu, BSA Senāta priekšsēdētājs Staņislavs Buka sirsnīgi pateicās Lidijai Habačovai un uzsvēra, ka Valērijas Šuvalovas gleznas izdaiļos akadēmiju un iepazīstinās studentus ar Latvijas laikmetīgo mākslu.
Ar siltiem pateicības vārdiem Lidijai Habačovai uzstājās BiArt studentu galerijas kurators Valentīns Daņiļenko, mākslinieks Nikolajs Krivošejevs, bards Jurijs Tihomirovs, dzejnieks Pjotrs Antropovs, citi akadēmijas darbinieki.
Ar Valērijas Šuvalovas darbiem var iepazīties no plkst. 11:00 līdz 17:00 303. auditorijā BSA mācību korpusā Lomonosova ielā 1/4.
Fotogrāfijās: BSA Senāta priekšsēdētājs Staņislavs Buka pateicas Lidijai Habačovai par nenovērtējamo dāvanu akadēmijai. Mākslinieces māte un Valentīns Daņiļenko pie Valērijas Šuvalovas pašportreta. Bards Jurijs Tihomirovs sveicina Lidiju Habačovu.
Vladimira Starkova fotogrāfijas.